21 вересня відзначають Різдво Пресвятої Богородиці. Це одне з 12 найбільших церковних свят. Цього дня на світ з’явилася Діва Марія, якій судилося стати матір’ю Ісуса Христа.
Як розповів molbuk.ua отець Володимир Плішка, цього дня особливу силу мають молитви батьків за своїх дітей.
"Благочестиве подружжя Яким та Анна дожили до глибокої старості, але не мали дітей. Вони молилися Богові та просили, щоби дарував їм дитя. Нарешті їхнє бажання здійснилося. У подружжя народилася донечка, яку щасливі батьки назвали Марією і посвятили її на служіння Богові. Різдво Пресвятої Богородиці відзначається як свято великої радості. Цього дня матері моляться за своїх дітей, і їхні молитви мають особливу силу. А бездітні сімейні пари просять Богородицю допомогти їм спізнати радість батьківства, - розповів він.
За словами етнографа Миколи Шкрібляка, віддавна цього дня жінки, в яких немає дітей, замовляли в церкві Богослужіння, справляли обід і запрошували бідних, аби ті молилися за них. На Різдво Богородиці не працювали, а ходили в гості одне до одного. Готували голубці, робили вареники із сиром, смажили курку. Вважали, чим більше страв стоїть на столі, тим багатшим буде наступний урожай.
Цього дня також обливали криничною водою дітей, аби ті були здоровими. А щоби гроші прибували в сім’ю, треба було наступити на віник і трохи постояти на ньому. Не можна було ходити лісовими дорогами, бо гадюки шукають собі нори і можуть вкусити.
До Різдва Богородиці намагалися зібрати весь урожай. У народі казали: "Прийде Друга Пречиста – буде на полі чисто-чисто". Пасічники готували бджіл до зимівлі, утеплювали вулики.
Цього дня спостерігали за погодою. Бо яка Друга Пречиста – такою буде і вся осінь. Якщо цього дня сонячно, то осінь буде теплою і ясною, без рясних дощів. Якщо ж небо похмуре, то скоро прийдуть холоди зі зливами.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram