RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » На Буковині відкрили школу, яку будували 8 років

На Буковині відкрили школу, яку будували 8 років


Сьогодні, День знань у Тарнавці Герцаївського району відкрили нове приміщення місцевого навчально-виховного комплексу.

Про це повідомляє кореспондент molbuk.ua

Добудова школи тривала вісім років. Тепер на нове приміщення варто глянути: світле, гарне, на невеликому пагорбі. Як кажуть, сонце буде в класах протягом всього дня.

Щоб завершити роботи до першого вересня, у школі працювали не тільки вчителі, але й долучали членів сім'ї, дітей.

Ми навідалися за кілька днів до відкриття та разом із директором школи Яковом Постевкою, за плечима якого 44 роки педагогічного стажу, оглянули приміщення. Скрізь кипіла робота. Найкраще виглядає кабінет української мови і літератури, де порядкує учителька Тамара Віцелару разом з чоловіком Костянтином.

– Місяць ми здійснювали опоряджувальні роботи, заносили і встановлювали новенькі парти, дошку, – розповідає Тамара Яківна, яка вже п’ятнадцять років учителює у рідній школі.

У сусідньому класі працює Аліна Абутнаріца, яка викладає основи здоров’я. Вона – мати двох дітей: син навчатиметься у дев’ятому класі, а дочка – у четвертому. У бібліотеці побачили юнака, який вміло вистеляв підлогу лінолеумом. Знайомимось: Крістіан Бурдіану, студент третього курсу Буковинської державної медичної академії.

– Моя мама, Олена Василівна, працює завідувачкою шкільної бібліотеки, у мене канікули, то чому б не допомогти, – каже хлопець. – Мені приємно, що у школі буде кабінет для медичного працівника. Взагалі будівельники постаралися на славу: у такій школі гріх погано вчитися. Теплі просторі приміщення, є вбиральні, велика їдальня, спортзал.

– Приміщення старої школи було зведено у 1961 році, нині у нас навчається 220 учнів, доводилося тіснитися, було, що навчалися у дві зміни, а початкові класи облаштували у сільраді, – ділиться Яків Постевка. – Тепер перебазуємо малечу у нову школу. Будемо мати комп’ютерний клас, майстерню з обробки деревини. Вже встановлені верстати обробки металу та машини ручної роботи для дівчат, які займатимуться рукоділлям. А спортзал у нас найкращий у районі. Пристойно зроблене приміщення й для найменших, причому дітки матимуть й спальню. Цього року у перший клас піде тринадцять першокласників, торік їх було сімнадцять, а у 2016 – чотирнадцять. Така строкатість пояснюється тим, що багато молодих сімей виїжджають на заробітки за кордон, і додому рідко хто повертається.

Того дня оглянув новобудову й голова ОДА Олександр Фищук, який залишився задоволеним. Він висловив побажання, що за створенням належних умов для учителів та школярів, повинна бути й висока якість знань. На жаль, за словами директора департаменту освіти Оксани Палійчук, наразі місцева школа цим похвалитися не може, особливо ж це стосується гуманітарних предметів. Комісія, оглянувши школу, високо оцінив роботу підрядної організації – будівельної фірми "Надія" з Глибоки, яку очолює заслужений будівельник України Василь Бічер. Незначні зауваження будуть усунуті як будівельниками, так і адміністрацією школи та батьківським комітетом. До речі, цього навчального року це єдина на Буковині нова школа, всього ж в Україні першого вересня відкриють свої двері 26 новозбудованих загальноосвітніх навчальних закладів.

– Це вже п’ята школа, яку ми збудували за період своєї діяльності, передостанньою була школа в Йорданештах Глибоцького району, також звели й п’ять дошкільних установ, – розповідає Василь Бічер. –Загальна вартість трьохповерхової добудови школи у Тарнавці сягнула майже 16,5 мільйона гривень. Фактично, її звели частково за 2016 рік, а за минулий і нинішній роки будівництво тривало безперебійно. Були періоди, коли тут працювало по 100 спеціалістів щодня. Робили все, щоб новий навчальний рік тарнавські школярі зустріли в сучасному й добротному приміщенні.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-09-2018, 18:14
Коментарів 0 Переглядів 2 458


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.