Всі, хто захоплюється езотерикою, добре знають, що існують місця сили. Тож місце, про яке хочу розповісти відноситься саме до таких із тим лише уточненням, що воно має особливу властивість умиротворення. Мова піде про знаний в Україні християнський духовний та паломницький центр – Зарваниця, що у Теребовлянському районі Тернопільської області.
Переслідуваний та репресований у радянські часи із постанням незалежності України він активно розбудовується та наче Фенікс відроджується до своєї магічної притягальності. 27 серпня у ньому відбулося освяченні нового паломницького об’єкту – комплексу споруд та малих архітектурних форм – Новий Єрусалим. На території двох трьох тисяч квадратних метрів сконцентровані наче у знаних музеях мініатюр знакові для християн місця та споруди. Гріб Господній, Голгота, сходи покаяння, камінь помазання, оливний город, Ліонські ворота, Вежа Давида, Купіль Витезда. Тож відтепер усі, хто не має сотень доларів чи євро можуть відчути бодай частково ауру Єрусалиму не залишаючи межі України.
У складі цього духовного центру протягом майже трьох десятиліть за народні кошти зведені також споруди – духовної семінарії, чоловічого монастиря, собору, дзвінниці, церкви, скульптура коронованої Богородиці, купіль Св. Анни із температурою води влітку чи зимою – 6-8 градусів, комплекс стацій хресної дороги та благоустроєна територія, що вміщує до мільйона прочан.
Розвинулась і сама інфраструктура села, де побудовані гуртожитки та хоспіси для проживання прочан. Зрозуміло, що такий центр потребує і особливої уваги із боку держави. Адже, на жаль, стан доріг, що ведуть до нього потребує значного покращення. Тоді він може стати привабливим і для міжнародного паломництва.
Прикро, що поки у нас, на Буковині, лише ведуть розмови про розбудову біблійного саду на території університету (резиденції митрополитів), у наших сусідів реально зводяться споруди, які приваблюють протягом року мільйони, якщо не десятки мільйонів відвідувачів. Коли вже нарешті і ми навчимося не лише балакати але і реалізовувати фантастичні ідеї.
Ярослав Волощук, архітекторФото Ярослава ВолощукаЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram