У Чернівцях Центр крові закликає жителів активніше ставати донорами. У серпні через сезон відпусток тут не так багато охочих, як хотілося б, а хворі крові потребують щодня.
Про це кореспондентові molbuk.ua розповіла головний лікар Чернівецького обласного центру служби крові Анжеліка Каланча.
"Влітку складніше з донорами, бо всі роз’їжджаються відпочивати. У районах обсяги здачі крові знижуються у періоди сезонного збирання врожаю. Хоча у нас завдяки постійній роботі показники тримаються стабільно, проте потреба у крові є завжди. Тож запрошуємо буковинців активніше здавати кров", - повідомила вона.
Найбільш гострою зараз є потреба у першій негативній групі крові, зазначає А. Каланча. Проте загалом потрібні всі групи.
- Щодня динаміка змінюється. Зазвичай потрібні усі групи, - каже лікар. - Найбільше буковинців мають другу позитивну групу. Тож і ймовірність потреби для цих людей вища. Найрідкісніша в Україні – четверта негативна. Також нам зараз дуже потрібно першої негативної групи.
Найкраще для донорства підходять люди віком від 18 до 35 років.
-Особливо гарні показники у студентів-медиків, - зауважує Анжеліка Каланча. - Вони частіше ведуть правильний спосіб життя. Тому ми з ними постійно співпрацюємо. Також добре мати справу з соціальними групами, які періодично проходять профілактичні огляди. До прикладу, поліція. Коли полісмени здавали у нас кров, у всіх стовідсотково були добрі аналізи. Те ж і зі спортсменами. Вони ведуть здоровий спосіб життя, дужі, треновані. А ще нам дуже потрібні саме чоловіки-донори. Чому саме чоловіки? Бо якщо у жінки під час вагітності виник резус-конфлікт, вона здобуває антитіла. А потім вони переливаються в організм хворого, що вкрай небажано.
- На жаль, чимало чоловіків обминають здачу крові під час вагітності дружини, - додає медик. - Хоча саме ця категорія чоловіків найкраща для донорства. Тому що вони молоді, зазвичай намагаються вести здоровий спосіб життя, працюють. Чоловіки мають усвідомлювати, що своєчасне переливання крові може врятувати життя його дружини чи навіть дитини. Або ж сусідки по палаті. Бо акушерські кровотечі – серйозна проблема для породіль.
ДовідкаДонором може бути фізично здорова людина, громадянин України віком від 18 до 60 років та вагою більше 50 кг. Йдучи здавати кров, з собою потрібно мати паспорт та результати флюорографії органів грудної клітини (дійсні протягом року);
Перед донацією:- повноцінно відпочити (сон не менше 7-8 годин);
- пити велику кількість рідини;
- не планувати на цей день серйозних справ та обмежити інтенсивне фізичне навантаження;
- у день здачі сніданок повинен складатися з каші на воді без масла, 2-3 чашок солодкого чаю, соку, компоту, морсу, хліба або батона з медом чи варенням, фруктів;
- напередодні (за добу) не споживати жирну, смажену, гостру, копчену їжу, молочні продукти, яйця, шоколад, банани, горішки, насіння соняшнику;
- не паліть за дві години до та після донації;
- не вживайте алкоголь за 48 годин до процедури;
- не приймайте аспірин та анальгетики за 10 діб, антибіотики – за 14 діб до кровоздачі;
- жінкам процедура дозволена через 5 діб після закінчення менструації, а також не раніше як через рік після пологів і не менше трьох місяців після закінчення лактації;
- операції, пірсинг, татуювання є протипоказами впродовж року;
Контакти:Центр служби крові, м. Чернівці, вул. Українська, 36.
Години здачі крові: з 08.30 до 12.00 (щодня крім вихідних)
Телефон: 52-08-38
Фото Галини ОлійникЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
22-08-2018, 23:14
0
3 382