На Буковині 5,4 тисячі пацієнтів, які отримують інсулін, із них – 174 дитини.
На закупівлю інсуліну для хворих на цукровий діабет область отримала лише 40 відсотків коштів із держбюджету, пише molbuk.ua.
Іншу частину грошей мають виділяти місцеві бюджети, але у них на це коштів не вистачає. Лікарі переймаються, що це може погіршити ситуацію із захворюваністю.
"Минулого року області на закупівлю інсуліну виділили 17 мільйонів гривень, але тоді мали залишки ліків, тому ситуація не була критичною, – розповіла кореспонденту molbuk.ua лікар-ендокринолог міської лікарні №1 Світлана Шевчук. – Враховуючи залишки, виходило, що на інсулін у 2017 році було витрачено 40 мільйонів гривень. Цього року маємо 20 мільйонів гривень. Робили заявку на міністерство охорони здоров’я, але там зазначили, що питання потрібно вирішувати на місцях у зв’язку із децентралізацією коштів. А з місцевих бюджетів не вистачає 15 мільйонів гривень, і мало хто готовий виділити необхідне".
Лікарі розповідають, що така ситуація спостерігається з початку року. Причому подібні проблеми є у всій Україні. Місцева влада досі не може зрозуміти, що повинна дофінансовувати витрати на інсулін.
"Хворим для придбання інсуліну дають електронний рецепт, з яким вони йдуть в аптеку. Аптека складає звіт про кількість відпущених рецептів і отримує за них відшкодування коштів, – пояснює Світлана Михайлівна. – Але зараз склалася така ситуація, що лікар виписує рецепт, а в аптеках їх відмовляються приймати, бо лікарні заборгували за ліки".
Цього року кожен район отримав орієнтовно 50 відсотків коштів на інсулін із держбюджету, а 50 відсотків повинні дофінансувати за рахунок місцевих бюджетів. Додаткових коштів з держбюджету на це виділяти не планують. Тому пацієнти повинні йти в місцеві органи влади і добиватися виділення коштів на необхідний для них інсулін.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram