Деякі туристи з Чернівців уже давно мандрують країнами майже задарма і знайомляться з новими людьми.
На перешкоді їм не може стати навіть мовний бар’єр, повідомляє кореспондент molbuk.ua.
Хто такі кауч-серфери та як вони подорожують світом за копійки?
"Іноземці допоможуть із житлом і їжею""Кауч-серфінг – це своєрідна мережа туристів, що подорожують світом. Люди можуть зупинятися один в одного в будь-які точці світу. Просто тобі відкривають двері – і все, – говорить Вікторія МЕДВЕДКО, кауч-серферка. – Тут головне – обмін досвідом і знайомство з новими людьми. Якщо у мене зупиняються туристи з інших країн, то показую їм місто, розповідаю різні історії. Можна об’їхати півсвіту за копійки".
Дівчина каже, що вперше зареєструвалася у мережі у 2013 році: "Це було спонтанне рішення. Тоді ми з другом вирішили помандрувати до Грузії автостопом. Я написала багатьом людям, щоби допомогли з житлом, але ніхто не відповів. Прихистили нас тоді місцеві жителі, навіть нагодували. З цього моменту і подорожую, побачила багато країн Європи".
"Знайшла вже багато друзів. Одного разу, прогулюючись Римом, познайомилася із хлопцем, теж кауч-серфером із Гватемали. Ми гуляли містом. За короткий час із нами трапилося багато пригод: спочатку у мене хотіли поцупити гаманець, а він допомагав ловити злодія. Потім у нього таки вкрали гроші у метро, і мені довелося за все платити. А потім його рейс скасували, і всіх пасажирів поселили у чотиризірковий готель. Я навіть їхала до нього в гості в Барселону.
Зараз ми активно спілкуємось. Зупинялась і у Кракові в одного музиканта", – розповідає Вікторія.
"Зі мною ще не траплялося неприємностей чи прикрих випадків за кордоном, всі іноземці прихильно ставилися. Залишали навіть ключі від житла – бери і користуйся кухнею, ванною. Просто треба бути відкритим з іншими, і тебе не покинуть у біді", – додає дівчина.
"Місцеві краще за гідів знайомлять із містом""За кордоном дуже часто так подорожують: рідше, щоб просто переночувати, а частіше, щоб познайомитися з новими людьми. Місцеві краще за гідів знають про такі закутки у місті, про які не напишуть в Інтернеті, – говорить Артем МАЦЕЙКО, кауч-серфер. – Можна запрошувати людей погостювати у тебе, або проситися у гості самому".
Хлопець став кауч-серфером сім років тому: "Я тоді ще навчався у ліцеї. Мені хтось випадково розповів про цю мережу. До того я ніколи не подорожував. Спочатку мандрував автостопом країнами Європи: Польща, Чехія, Німеччина, Австрія. Планував побувати у горах, а натомість потрапив у інше місто, куди не планував. Це був мій перший досвід".
"У Німеччині написав кільком людям у мережі, щоб прихистили і показали місто. Відповів один користувач. Ми приїхали у місто вже ввечері, він нас нагодував бутербродами і чаєм. Ми спілкувались майже до ранку. А було й таке, що ночував на березі річки у Шотландії, бо не знайшов житла, але зате помилувався чудовими краєвидами і навіть скупався. За кордоном знають майже всі про кауч-серфінг, тому проблем у мене не виникало. Можу пояснити так. Люди вірять: якщо комусь зроблять добру справу, то добро обов’язково повернеться", – розповідає мандрівник.
Поради від кауч-серферів - Знайти сайти кауч-серфінгу можна в Інтернеті. Це своєрідна соціальна мережа: так само треба заповнювати анкету. Чим більше вкажеш про себе цікавої інформації, тим краще. Варто бути щирим і правдивим. Домовлятися про подорож варто лише з тими користувачами, у яких багато відгуків.
- Щоб подорожувати, не потрібно багато грошей, можна обійтися без них. Каучери не залишать тебе у біді.
- Без елементарного знання іноземної мови не обійтися.
- Варто бути гостинним до туристів, які до тебе приїжджають.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-08-2018, 16:12
0
2 694