Лікар-анестезіолог обласної дитячої лікарні Костянтин Коуцун рекордсмен області - він здавав кров майже 114 разів. За місяць готується знову йти.
У Центрі крові Костянтина Коуцуна знає майже весь медперсонал. Він приходить сюди вже 30 років. За цей час здавав кров 114 разів. Своєї "третьої позитивної" він здав понад 50 літрів. Пан Костянтин працює лікарем- анестезіологом відділення інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні.
"Це корисно для здоров’я"
– Я почав здавати кров у вересні 1987 року, коли був студентом медучилища, – розповідає Костянтин Коуцун. – Потім робив це час від часу, коли був студентом медінституту. Коли ж став лікарем, зрозумів, що це реально потрібно людям. Завдяки крові багатьом хворим можна врятувати життя.
Костянтин Миколайович ходить здавати кров кожні два місяці.
– Я завжди ходжу здавати кров за графіком. Після п’яти разів має бути перерва три місяці. Тричі мене викликали для екстреної здачі крові, – каже донор. – Офіційно зазначається, що беруть приблизно 400 мілілітрів крові за один раз. Виходить, що за 30 років здав понад 52 літри крові.
Фінансового заохочення для донорів немає, бо дають усього 50 гривень компенсації на харчування за одну здачу крові. Це радше добровільне бажання. А ще запевняє Костянтин Миколайович, – корисно для здоров’я.
– У мене був інтерес дійти до ста – і я дійшов. Зараз уже здаю 114-й раз, – каже чоловік. – Потрібно здавати кров, і це не шкодить. Навпаки кров оновлюється, оновлюється організм. У свої 49 років я досить непогано виглядаю. Понад 20 років був гіпертоніком, тому у мене навіть була потреба здавати кров. Останні два роки я жодних медикаментів не вживаю, можливо, і через донорство.
Єдина проблема у донорстві – це те, що немає маленьких резервуарів для взяття крові. Іноді потрібно немовлятам перелити 30 мілілітрів крові, а отримуємо резервуари по 300 мілілітрів. От і виходить, що переливаєш 30 мілілітрів, а все решта викидається. Ось за це мене болить душа.
Наздавав крові на Заслуженого донора, але звання не дали
У 2016 році Костянтин Коуцун вже здав сотий раз кров. І тоді подали документи, щоби йому присвоїли Заслуженого донора України. Але виявилося, що це дуже бюрократична процедура, потрібно багато паперів. Чомусь за три роки це так і не вдалося зробити.
– Звання дає 15 відсотків до зарплати. У подальшому є якісь доплати до пенсії. І я би хотів їх отримати, бо вважаю, що заслужив, – каже Костянтин. – Загалом в Україні є до двохсот Заслужених донорів, а у нас в області немає жодного.
Костянтин Коуцун переконує, що кров потрібно здавати: "Якщо нормальні вени, вага понад 50 кілограмів і немає хронічних захворювань, то потрібно здавати кров. Це комусь може допомогти".
Сам Костянтин на 114 разі зупинятися не планує. У вересні піде вкотре здавати кров. Каже, якщо здоров’я дозволить, буде здавати і двохсотий раз.
22-07-2018, 10:02
0
4 347