Лікар-дерматолог з Чернівців, Яна солійчук, розповіла, як боротися з неприємним запахом і надмірним потовиділенням.
Про це повідомляє кореспондент molbuk.ua.
"Потовиділення – це "нормальна" реакція організму на високу температуру. Шкірні рецептори, коли відчувають тепло,– подразнюються, – говорить Яна СОЛІЙЧУК, лікар-дерматолог. – Найбільше поту виділяється влітку, а у холод потовиділення зменшується. Воно необхідне організму для нормальної роботи, адже так регулюється температура тіла, воно охолоджується і рятується від перегріву".
Та водночас, особливо влітку, чимало людей страждають від надмірного потовиділення. Що ж їм робити?
Лікар каже, що надмірне потовиділення виникає з кількох причин: "Це свідчить про перебої у роботі організму: порушення роботи печінки, збій гормонів, підвищення функції щитоподібної залози та інше. Також дуже часто від надмірного потовиділення страждають жінки у клімактеричний період. Щоб точно встановити причину, потрібно звернутися до лікаря-терапевта, а він вже відправить до фахівця, який призначить необхідне лікування".
"Сам по собі піт не пахне. Неприємний запах виникає через неправильне харчування. Наприклад, чим більше споживаємо шкідливої їжі та фарбованих напоїв: бургерів і газованих солодких вод, тим більші проблеми. Все залежить від ритму життя: хтось обирає зранку каву, а хтось апельсиновий сік. До мене часто звертаються пацієнти із цією проблемою. Частіше чоловіки, бо так влаштований їхній організм, та й виконують вони більше фізичної роботи", – розповідає дерматолог.
Як лікувати надмірне потовиділенняЯна Солійчук говорить, що проблему неприємного запаху можна подолати кількома шляхами.
Терапія ботоксом. Ця процедура досить дієва, а ефект триває близько півроку. Спочатку лікар обробляє ділянку антисептичним засобом, потім протирає ватним спонжем місце найбільшої пітливості. Після цього шкіру протирають йодом, а поверх нього крохмалем. Місця, які найбільше зафарбуються у темно-синій колір вважаються проблемними. Потім лікар у це місце вводить ін’єкцію. Лікуванням фракційним лазером. Промінь лазера ніби випалює потові залози, глибоко проникаючи всередину. Перед процедурою лікар також наносить на проблемну ділянку йод і крохмаль.Існують аптечні засоби від поту, так звані
локатори, але ефект від них нетривалий – приблизно 72 години. Та не варто зловживати ними, а час від часу треба давати організму відпочити.
Магазинні антиперспіранти. Вони не лікують неприємний запах, а тільки блокують його. Проблему надмірного потовиділення ними не подолаєш.Що робити, щоб не погіршити стан1. Переглянути раціон харчування. Відмовитися від фаст-фуду та газованих напоїв.
2. Звернутися до лікаря-терапевта, а вже він направить до спеціаліста вужчого профілю.
3. Ввести здоровий спосіб життя у звичку.
"Не варто думати, що проблему можна вирішити за кілька днів. Іноді, щоб подолати наслідки, потрібно багато часу. Надмірне потовиділення можна вилікувати тільки комплексно, адже якщо і далі неправильно харчуватися, то процедури не даватимуть ефекту", – додає дерматолог.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-07-2018, 19:13
0
11 988