RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Історія успіху. Як на Буковині відкривають кав’ярні й фабрики за підтримки держави

Від початку року обласний центр зайнятості надав допомогу на відкриття бізнесу вже п’ятьом людям. Їм допомагають розробити бізнес-план та навчають, як правильно вести підприємницьку діяльність.

Чимало підприємців, які вже скористалися допомогою обласного центру зайнятості, – з Глибоцького району.
Директор Глибоцької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості Ліліана Гринчешен каже, що служба зайнятості приділяє особливу увагу сприянню відкриття власної справи учасникам АТО.

Чим вища зарплата – тим більша допомога

– Учасники АТО у нас в пріоритеті. Ми хочемо допомогти їм стати на ноги. Та таку допомогу отримати може будь-хто, – запевняє вона.

Для того, щоби безробітні отримали одноразову допомогу, вони мають стати на облік до центру зайнятості, запропонувати бізнес-план своєї майбутньої справи та пройти курси для початкового підприємця.

– Людина на попередній роботі мала бути оформлена офіційно, і за неї мали сплачуватися всі податки. Тоді вона має право на одноразову соціальну виплату на відкриття бізнесу. Ми допомагаємо їй розробити бізнес-план, гарантуємо безкоштовні курси, які навчать, як вести бізнес. Потім засідає комісія, розглядає подану заяву і вирішує, чи надати допомогу цій людині. Одноразова допомога у зв’язку з безробіттям видається всім різна. Це залежить від того, яка у вас була офіційна зарплати на роботі. Чим більше ви отримували там, тим більше вам допоможе держава. Річна допомога у зв’язку з безробіттям видається цілком. Цієї суми якщо навіть і недостатньо для відкриття бізнесу, вона є хорошим стартовим капіталом, – додає вона.

Відмов майже не було. Грошову допомогу не надали тільки підприємцю, який давно мав власний бізнес і хотів обманути представників служби.

Атовець отримав 46 тисяч на кав’ярню
Історія успіху. Як на Буковині відкривають кав’ярні й фабрики за підтримки держави

Учасник бойових дій із Глибоцького району Радіон Калинюк після демобілізації залишився без роботи. Він перебував на обліку у службі зайнятості, тут йому розповіли про можливість відкриття чогось свого.
– Мені тут допомагали у всьому. Я склав бізнес-план, пройшов двотижневий курс для молодого підприємця, пройшов комісію…Після завершення цих процедур я отримав одноразову грошову допомогу, – розповідає Радіон.
Йому надали грошову допомогу у розмірі 46 тисяч гривень. Хлопець через декілька місяців відкриє свою кав’ярню. На таку справу його надихнув досвід друга, в якого хороший заклад, де можна попити кави.
– Я спостерігав за тим, як все це робить мій друг, і мені це стало цікаво, бо я сам люблю попити хорошої кави. На ці гроші треба купити обладнання, а воно досить дороге, найняти людей. Відкриємось через пару місяців, – каже підприємець.

Зробили з пасіки центр апітерапії
Історія успіху. Як на Буковині відкривають кав’ярні й фабрики за підтримки держави
Історія успіху. Як на Буковині відкривають кав’ярні й фабрики за підтримки держави

Родина Баловсяків також була на обліку в центрі зайнятості. Рік тому раніше безробітні Михайло та Віра Баловсяки відкрили центр апітерапії. Для цього вони також займалися зі спеціалістами, складали бізнес-план та проходили спеціальні курси. Відкрили справу вони і за допомогою грантових коштів.

Михайло займається бджолами більше 25 років. Його пасіка – найбільша в районі, вона складається із 250 сімей.
– Залишився без роботи і я, і дружина. Тоді я подумав, що було би добре займатися чимось своїм. Ідею мені підкинули у центрі зайнятості, вони і курси забезпечили. Кошти на бізнес отримав від австрійської агенції розвитку малого і середнього бізнесу в Україні. Вони дали мені 100 тисяч гривень, та я вклав набагато більше з часом. Тут постійно треба у щось вкладати, та сподіваємось, скоро будемо і заробляти з цього, – розповідає пан Михайло.
Центр апітерапії складається із двох будиночків та трьох пірамід із 10 лежанками. Оздоровчий центр може прийняти одночасно десять людей.

– Під кожним ліжком у будиночку є чотири сім’ї бджіл. Коли ви лягаєте на ліжко, то відчуваєте тепло, бо там завжди 37 градусів тепла. Це добре впливає на дихальну систему, добре впливає на опорно-руховий апарат, знижує цукор в діабетиків, – розповідає невістка пана Михайла Галина.

На виробництві кукурудзяних паличок – безробітні

Центр зайнятості також допомагає місцевим підприємцям обрати персонал на роботу. Для них готують спеціальну програму навчання.
Історія успіху. Як на Буковині відкривають кав’ярні й фабрики за підтримки держави
Історія успіху. Як на Буковині відкривають кав’ярні й фабрики за підтримки держави

Підприємець Петро Дуган відкрив власну справу після закінчення університету. У нього виробництво кукурудзяних паличок, стартовий капітал на бізнес йому надав Європейський банк реконструкції та розвитку.
Працівники його підприємства – колишні безробітні, які були на обліку у центрі зайнятості. Така співпраця підприємцям вигідна, адже за умови надання їм робочих місць таким людям, держава виплачує їм за кожне новостворене робоче місце компенсацію у вигляді 20% від зарплати працівника.

– Виплати поверталися вчасно. Центр доречно нам допомагає із відбором кадрів, забезпечує їх навчання та високу кваліфікацію, – розповідає підприємець.

У центрі зайнятості нагадують, що гроші і підтримку у відкритті власної справи від держави може отримати кожен. Для цього потрібно звернутися у найближчу філію організації, де вам допоможуть оформити документи.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: diana_vataman
13-07-2018, 14:40
Коментарів 0 Переглядів 4 690

Теги -

У результаті наїзду автомобіля "Citroen C5" пішохід отримав травми, несумісні з життям

Якими схемами користуються шахраї та як не потрапити в їхню пастку
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.