У Чернівцях винахідники розробили прилад "Термодин", який дозволяє вимірювати теплові випромінювання внутрішніх органів людини.
Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
За простотою і мобільністю винахід не має аналогів. Прилад дозволяє проводити дослідження в будь-якому місці.
На столі стоїть невеличкий прямокутний пристрій, схожий на смартфон, вагою до 200 грамів. Він під’єднаний до ноутбука, на якому встановлена спеціальна програма для діагностики, яку теж розробили науковці.
"Це наш прилад "Термодин", аналогів якому немає в світі, – запевнив
один із авторів винаходу, старший науковий співробітник інституту Михайло Білов. – Ми почали працювати над ним ще в 1980-х роках. Підключилися науковці медуніверситету. Ним можна вимірювати теплові випромінювання поверхні шкіри людини і таким чином діагностувати захворювання. За цим принципом працює і тепловізор. Наш прилад унікальний за своєю простотою та мобільністю, одразу показує динаміку, до того ж безконтактний. Ось цю трубку направляють на орган, температуру якого хочуть виміряти, не торкаючись тіла людини, тобто дистанційно. Ми розробили спеціальну методику діагностики нирок, легень, щитовидної залози, плацентарної недостатності вагітних. Неодноразово діагностували пацієнтів міських лікарень. "Термодин" пройшов усі випробування, був внесений до реєстру медичних приладів України. Ми запатентували його, отримали дозвіл на виробництво. Та розвалився Союз, і наш винахід став нікому не потрібний".
"Прилад "Термодин" дозволяє проводити діагностику в будь-якому місці й пересилати дані в будь-яку точку світу. Лікар може взяти його із собою і поїхати до хворого, скажімо, у віддалене село, не обов’язково везти його до лікарні – підключається до розмови
завідувач кафедри професійної та технологічної освіти і загальної фізики Інституту, доктор фізико-математичних наук Валерій Крамар. – Прилад можна застосовувати у всіх медичних установах, на всіх сестринських пунктах. Результати обстеження будуть готові за лічені хвилини. Вартість приладу разом із програмним забезпеченням – приблизно дві тисячі доларів. Це у десятки разів дешевше, ніж аналогічні закордонні прилади".
Детальніше про диво-прилад винахідників з Чернівців читайте у газеті "Молодий буковинець"Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
11-05-2018, 15:12
0
3 419