Президент Петро Порошенко сьогодні
підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення".
Закон визнає такими, що є спроможними об’єднаними територіальними громадами для випадків добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади територіальні громади міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення, а також визначає порядок добровільного приєднання до них територіальних громад сіл та селищ.
Що означає цей закон для Чернівців та Чернівецької області, кореспондент molbuk.ua поцікавився у одного з авторів законопроекту, народного депутата Миколи Федорука.
– Цей закон передбачає зміни не тільки для обласних центрів, а й для міст обласного значення, – каже Микола Федорук. – Таких в Україні є приблизно 150. Закон може зачепити інтереси понад 25 мільйонів громадян України.
Він дає можливість приєднувати населені пункти до міст обласного значення без проведення виборів. Старости або сільські голови ставатимуть членами виконавчого комітету цих об’єднаних громад.
Що стосується Чернівців, то я знаю, що є бажання у сіл Чорнівка та Шубранець приєднатися до Чернівців. Чому міська рада раніше не давала згоду на те, щоб це зробити? Тому що до прийняття цього закону міська рада повинна була йти на перевибори. І, незважаючи на те, що вони
(депутати міськради, – авт.) постійно заявляють, що не бояться йти на перевибори, підтримати приєднання цих сіл не захотіли. Можливо, тому, що таки бояться…
(сміється, – авт.) А зараз, згідно з новим законом, не треба буде йти на перевибори, і діяльність депутатів міськради буде розповсюджуватися й на ці населені пункти…
– Чи можуть міста відмовитися від таких приєднань? – У законі це не прописано. Але, гадаю, що у таких випадках можуть вживатися інші заходи з боку уряду чи центральних органів влади. Але це негарно було би.
– Як такі зміни впливатимуть на фінансову складову?– У фінансовому плані це буде більш вигідно для громад. Бо ОТГ матимуть можливість отримувати щороку з державного бюджету субвенції на розвиток інфраструктури. По-друге, можуть залучатися також міжнародні кошти від донорів і партнерів. Тому Чернівці зможуть отримувати грантові кошти, готуючи певні проекти для розвитку Чорнівки, Шубранця.
– Як новий закон зачепить проблему, яка є в Новодністровську?– У чому полягає проблема Новодністровська? Вони раніше встигли об’єднатися без цього закону і просили провести на загальних підставах перевибори депутатів та голови ОТГ. Але, на жаль, призначати ці вибори не захотіли у ЦВК, оскільки комісія трактує закон про добровільні об’єднання по-своєму. ЦВК вимагає змінити межі міста й району, перш ніж призначати вибори. Наш профільний парламентський комітет давав роз’яснення ЦВК з цього приводу. Але вони знову стоять на своєму. Тому треба змінювати ЦВК і з цієї причини також. Бо це – ретрогради, вони гальмують процес об’єднання.
Але зараз Новодністровську вдасться це зробити без проведення виборів, бо зміни до законодавства таке дозволяють.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-05-2018, 17:10
0
2 864