Чернівецькі лікарі-епідеміолги розповіли як самостійно і безпечно видалити кліща з тіла.
Про це повідомила
Людмила Тимофійчук, завідувач лабораторії особливо небезпечних інфекцій "Чернівецького обласного лабораторного центру" кореспонденту molbuk.ua.
"Лісові кліщі малорухливі і за все життя не можуть проповзти з десяток метрів. Вони піднімаються на травинку або стебло на висоту до півметра і терпляче чекають на жертву, - говорить Людмила Тимофійчук, завідувач лабораторії особливо небезпечних інфекцій "Чернівецького обласного лабораторного центру". - Ці малі створіння присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й після відвідування зеленої зони, залишаючись на одязі, речах. Небезпека може причаїтися навіть у букеті квітів".
Фахівець каже, що кліщі непомітно і дуже міцно чіпляються лапками за тканину або шерсть: "Перекочувавши на тіло жертви, найчастіше шукає собі прихистку в пахових западинах та на шиї, у собак – за вухами та на животі. Укус безболісний через те, що слина є своєрідним знеболювальним".
Як видалити кліща"Кліща краще видалити в лікувально-профілактичному закладі, адже самому можна заразитися хворобою Лайма чи енцефалітом (хвороба може призвести до інвалідності), ненароком причавивши його. Фахівці досліджували різні методики, але найефективніша і найбезпечніша – з використанням пінцету", - додає Людмила Тимофійчук.
Експерт наголошує, що перед процедурою місце укусу необхідно обробити будь-яким антисептиком. "Після того, як захопили кліща пінцетом (з тупими або заокруглими кінцями) якомога ближче до шкіри, витягніть його помірними рівномірними рухами у вертикальному положенні. Після вилучення шкіру треба повторно обробити антисептиком і обов’язково після видалення помити руки з милом або обробити антисептиком".
Що робити з видаленим кліщем"Видаленого кліща слід помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку чи інший чистий скляний посуд. Щільно закрийте кришку, - говорить Людмила Тимофійчук, - Віднесіть його в лабораторію особливо небезпечних інфекцій обласного лабораторного центру на вулицю Гакмана, 7. Там проведуть лабораторні дослідження на наявність збудників хвороби Лайма. Працює заклад щоденно з 08:30 до 16:30 (перерва з 13:00 до 13:45). Робити це потрібно протягом двох днів із моменту видалення. Можна віднести й до травмпункту, що в лікарні на вулиці Фастівській".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-04-2018, 12:35
0
3 871