Дві молоді чернівчанки відкрили першу мовну школу "WayUp" у Чернівцях, де можна здати кембриджські іспити міжнародного зразка IELTS та FCE.
27-річні чернівчанки Наталія Гожа та Анастасія Буйновська – випускниці ЧНУ. Дівчата вивчали іноземну мову і влаштувалися працювати за спеціальністю. Анастасія – у школі, а Наталія викладала на мовних курсах.
Про ідею. На момент, коли Наталія пішла у декрет, Анастасія вже працювала із нею на тій же роботі.
Наталія каже, що завжди прагнула відкрити свою мовну школу, та серйозно думати про це почала у декретній відпустці.
– Тоді починаєш думати зовсім по-новому, і у мене виникла ця ідея, але не було ні найменшого уявлення, коли це буде і як. Якось мені телефонує Настя і питає "Слухай, а чого б нам не відкрити свою школу?". Я подумала, і відповіла, що не бачу жодної причини не робити цього. Тоді й вирішилось: вона звільнилася з тієї роботи, і ми почали втілювати наш план у життя, – розповідає Наталія ГОЖА, одна із засновниць мовного центру.
На той момент в обох дівчат був 10-річний досвід роботи у різних навчальних закладах та компаніях. Кидати всі заробітки було страшно, і вони залишилися працювати на півставки викладати у голландській компанії в Чернівцях.
– Все ж таки, коли є маленьке страхування – тобі спокійніше починати щось своє, – каже Анастасія Буйновська.
Про початок справи. Спочатку дівчата придумали концепцію школи і те, чим вона буде відрізнятися він інших мовних центрів. Тоді вони згадали, що в жодній школі у Чернівцях немає можливості здати міжнародні іспити на знання мови: для цього треба було їхати аж до Києва чи Львова. Тепер до Чернівців їдуть здавати іспит із сусідніх областей та навіть держав.
– Є місця де готують, але немає, де приймають ці іспити. Ми зрозуміли, що за це варто зачепитися, адже самі здавали їх і знаємо, наскільки важко витрачати час на дорогу, знімати житло в незнайомому місті, і після ночі в потягу складати такий серйозний іспит. Ми вирішили зробити це тут. Досвід підготовки до цих іспитів у нас обох був, – ділиться Настя.
Дівчата здобули партнерство із компаніями, які мають право приймати такі іспити. Задля цього тривалий час стажувалися за кордоном. Далі взялися шукати офісне приміщення, облаштували його. Офіс орендували поблизу дому, аби мати можливість при потребі швидко повернутися до діток. На початку вони самі викладали у школі, згодом набрали штат викладачів.
– Стартовий капітал був немалим, нам допомагали чоловіки, але ми в цю справу вкладали кошти поступово. Полегшило все те, що все ділилося на двох. Сама б я це не зробила, – зізнається Наталія. – Було складно, бо ми знали як викладати мову так, аби її якісно вивчили, але ми мало тямили у бізнесі. Тому всю серйозну роботу із паперами, юридичну та економічну, ми довірили професіоналам.
Після відкриття дівчата набрали групи студентів. У центрі є курси загальної англійської (де для досягнення найкращого результату поєднується класична та комунікативна методики), підготовка до іспитів, інтенсивний граматичний курс, англійська для ІТ, підготовка до ЗНО та англійська для діток. Групи складають тільки перед тим, як визначили попередні знання мови у людини.
Про плани. Зараз школі тільки півроку, та Наталія з Анастасією вже планують відкриття другого центру в місті.
– Для нього все готове, тільки не знайшли ще приміщення у центрі. Бачимо більше таких центрів у нас, і хочемо відкрити наші школи по всій Україні. Зовсім скоро у нас буде можливість складати міжнародний іспит для вчителів. Старатимемося розширити спектр наших послуг і постійно вдосконалюватися самим. У нас із Анастасією є мета: вміти при потребі замінити будь-якого нашого працівника, якщо той захворіє чи не зможе вийти на роботу. Не важливо, чи то менеджер, чи прибиральниця, чи бухгалтер. Ми будемо над цим працювати.
13-04-2018, 19:38
0
4 916