Три роки харчові підприємства, магазини, ресторани не перевіряла жодна служба. Це забороняв мораторій на перевірки. Тепер їх зможуть перевіряти навіть після скарги споживача.
Кого почнуться перевіряти і як це буде відбуватися, molbuk.ua розповів начальник головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Олександр Александрюк.
На перевірки – без попередження. Тепер маємо право виходити на перевірки без попередження. Раніше писали повідомлення про перевірку за десять днів до перевірки, вручали його підприємцю. Тепер можемо вийти на планову перевірку без повідомлення. Під час приходу на підприємство інспектор Держпродспоживслужби зобов’язаний показати документи на проведення планової перевірки.
Перевірка після скарги споживача. Маємо право вийти на позапланову перевірку без погодження центрального органу виконавчої влади.
Особа приходить до Держпродспоживслужби, пише скаргу за зразком і вже у головному управлінні вирішується питання, коли вийти на позапланову перевірку. Це дасть змогу працювати набагато оперативніше.
Тому, якщо людина купила неякісний товар чи продукт, вона може написати скаргу і на неї відреагують перевіркою. Але потрібно вказати, де придбано товар, назву суб’єкта господарювання, чек.
Відеофіксація. Закон дає право проводити перевірку з відеофіксацією. Для обласного управління Держпродспоживслужби закупили вже 20 нагрудних камер. Їх роздали інспекторам, провели навчання. Кожна перевірка буде відбуватися з відеофіксацією. Таким чином захистимо і інспекторів, і суб’єктів господарювання від різних непорозумінь.
План перевірок. Про перевірки підприємці знають наперед. У грудні на сайті Головного управління Держпродспоживслужби висвітлюють всі плани перевірок на наступний рік. Кожен суб’єкт господарювання на нашому сайті може побачити, чи його будуть перевіряти впродовж року.
Кого перевірятимуть. Будемо насамперед перевіряти всіх суб’єктів підприємницької діяльності, які торгують продуктами харчування. Крім планових перевірок, будемо робити моніторингові перевірки у садочках, школах, ресторанних закладах.
Штрафи. За порушення нових правил штрафи для підприємств можуть сягати 70 тисяч гривень. Ці штрафи будуть застосовуватися для суб’єктів господарювання, які виробляють продукти харчування. Але штрафи не будуть виписувати одразу після виявлення порушень.
Нагадаємо, 4 квітня набув чинності закон "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я і благополуччя тварин". Він має створити умови для забезпечення якості та безпеки харчової продукції для споживачів.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram