Два роки тому Іван Гуцул спробував себе у ролі дослідника. Під керівництвом своєї мами, вчительки початкових класів Тетяни Гуцул, хлопець виборов на Всеукраїнському конкурсі експериментально-дослідницьких робіт з природознавства "Юний дослідник" третє місце. Тоді він вивчав корисність крес-салату. Минулого року Іван Гуцул виборов друге місце з роботою про безфосфатні та фосфатні порошки.
"Три роки тому мама поїхала зі своєю ученицею на цей конкурс. Мене він теж зацікавив. Тому наступного року у конкурсі брав участь вже я. ми досліджували у якій воді краще виростити крес-салат. Правда, я тоді трохи засмутився, що не виборов перше місце, а третє. Але на цьому не зупинився", - впевнено відповідає Іванко.
Цього року учень 5 класу вирішив взятися за більш серйозну та важку тему, а саме "Дослідження токсичного впливу продуктів харчування через біотестування інфузорії-туфельки та визначення альтернативи для школярського ланч-боксу". У своєму експерименті Іван довів шкідливість фаст-фуду, сухарів, ціпсів, солодкої води.
"Я бачив як мої однокласники їдять усе це на перервах. І я не був проти іноді поласувати такою їжею. Та через деякий час виникають проблеми зі здоров’ям і мені стало цікаво у чому ж причина", - розповідає учень.
Як розповідає мама, вони обирали ті організми, які найбільш чутливі до зовнішніх чинників. Таким чином, за допомогою інфузорії, встановлено, що найшкідливішими є солодка вода, а саме "Coca-Cola" та "Schweppes".
Для того, щоб заохотити сина до такої діяльності, мама купила йому мікроскоп.
"Той чоловік, у якого ми купували мікроскоп сказав, що за 15 років своєї роботи перший раз мама купує своїй дитині мікроскоп. У нас купують сучасні гаджети, а тут мікроскоп", - розповідає вона.
Як треба ним користуватися та працювати з ним пояснювала та показувала вчителька біології.
"Експеримент тривав близько 6 місяців. Це досить клопітливий процес. Спочатку ми вирощували інфузорії. Потім ми дивилися як впливають на інфузорію ця шкідлива їжа. І встановили, що за 30 секунд усі інфузорії вимирають", - розповідає Іванко.
У підсумку він довів шкідливий вплив продуктів харчування, які містять синтетичні харчові додатки на життєдіяльність інфузорії-туфельки, а, відповідно, і на діяльність органів та систем органів людини.
Після впливу на культуру інфузорій проб з напоями "Coca-Cola" та "Schweppes" спостерігалася найбільш швидка зупинка руху та руйнування клітини. Пізніше в часі, але невідворотньо загинули інфузорії в пробах з сухариками, картоплею фрі, чіпсами, локшиною швидкого приготування. Утворення цист спостерігалося в пробах з крекерами, чізбургером та беконом чізбургера.
Коли юний дослідник розповідає про те, як проводив ці експерименти, очі у нього світяться від захвату. Мама та решта вчителів дуже раді такому експерименту та підтримують таку ініціативу.
Після того, як Іван виступив перед своїми однокласниками зі своєю роботою, останні вже не так часто зловживають цією шкідливою їжею. А якщо й їдять, то лише потайки, щоб Іванко не бачив.
Через це, дослідник вирішив зробити ще один експеримент та приготував таку їжу в домашніх умовах.
"Я вирішив спробувати зробити вдома майже всі ці продукти, – розповідає Іван. – І теж протестувати на інфузоріях туфельках. Для альтернативного експерименту ми приготували чіпси фруктові та овочеві, сухарики з пшеничного дріжджового та житнього хліба на хмелевій заквасці, крекери з цибулею, узвар із сухофруктів, чай трав’яний. Якби я сам не робив ці досліди, я, мабуть, не повірив би, що може все відбутися саме так: у всіх витяжках та розчинах інфузорії зберігали природній рух протягом всього фіксованого часу! Це свідчить про цілковиту безпечність для нашого організму продуктів, які приготували вдома".
У підсумку було встановлено, що їсти ті ж чіпси, тартоплю фрі, сухарики, зроблені дома можна. Вони не будуть нести жодної шкоди.
На основі цього експерименту, Іванко за допомогою підрахунків калорій, яких має вживати дитина, розробив меню, яке вмістив у збірник "Корисні ідеї для шкільного ланч-боксу". Школяр навчився готувати багато цікавих страв, які зручно взяти до школи. Вони ідеально підходять для другого сніданку, бо вміщують кількість калорій, яка необхідна дітям 8-14 років для навчання, дозвілля, хорошого самопочуття та настрою.
ПОНЕДІЛОК. 1) Накладанець (хлібець пшенично-гречаний, шматок сиру, листя салатів, шматок печеної телятини)– 60г.
2) Чіпси бурякові – 20г.
3) Горіх грецький – 40 г. 4) Банан – 60 г.
ВІВТОРОК 1)Сирна зірочка – 60г.
2) Сухарики житні – 4г.
3) Запечена телятина – 60 г.
4) Овочеве асорті (помідор, огірок, перець) – 60 г.
5) Чіпси грушеві – 2г.
6) Смородина – 30г.
СЕРЕДА. 1) Лаваш з домашнім сиром та кропом – 100г.
2) Горошок зелений – 30г.
3) Запечений язик – 50 г.
4) Огірок, перець – 50 г.
5) Заморожена малина – 40г.
ЧЕТВЕР: 1) Накладанець (хліб з висівками, листок салату, шматок твердого сиру, домашня котлетка) – 90г.
2) Крекери Хрум – 40г.
3) Огірок – 70 г.
4) Банан – 80 г.
П’ЯТНИЦЯ: 1) Накладанець (хліб з висівками, шматок печеної телятини, огірок) – 120г.
2) Шпажки з сиром, маслинами та зеленню – 40г.
3) Крекер домашній – 3 г.
4) Мандаринка – 120 г.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-03-2018, 11:02
0
2 966