Орнітолог розповів, чим варто годувати птахів у морози та як забезпечити їм захист.
За словами завідувача науково-експозиційного відділу природи Чернівецького обласного краєзнавчого музею Ігоря Скільського, птахи харчуються виключно тваринною їжею.
"Лелеки в цю пору прилітають кожного року. Ці птахи належать до перелітних, і у нас не зимують, хоча була поодинокі винятки", - повідомив фахівець.
Він каже, що зазвичай лелека білий прилітає в Україну з Африки. Там він зимує на всій території.
"Зараз в Чернівецьку область прилетіло тільки 10% лелек. Це приблизно п’ята частина від усіх птахів. Зазвичай, вони найперше прилітають у південно-західні регіони, а потім летять на північ", - сказав Скільський.
"Лелеки можуть витримувати дуже суворі морози, але потрібно достатньо їжі. Саме тому вони і відлітають у теплі краї. Люди можуть допомогти цим птахам. В Інтернеті пропонують кашу, картоплю, але білий лелека цього не їсть. Харчується він тваринною їжею. Сюди може входити смітна риба та відходи з птахофабрик. Також не варто забувати і про захисні умови. Можна приносити солому і підстелювати птахам, щоб не замерзли вночі", – додав Ігор Скільський.
Експерт радить забирати додому тільки знесилених птахів, які вже не можуть самостійно пересуватися, але на малий проміжок часу (приблизно на тиждень).
"Великим зграям можна забезпечити оборону, аби ніхто не напав на них вночі", - додав він.
Раніше повідомлялося, що до Чернівців на поле
прилетіла зграя лелек: місцеві жителі приносять птахам сіно і харчі.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
19-03-2018, 13:22
0
2 107