RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Чернівчанка розповіла про 11 років мандрівок та понад 25 відвіданих країн

Аліна-Єва Дем’янів із Чернівців, яка живе у США, розповіла, як подорожує світом.

Дівчина розповідає про різницю між американцями та українцями, про те, як зекономити на подорожах, та про ризики мандрівок в екзотичні країни.

"Якщо у кафе зайде голий, не помічатимуть"

Жінка проживає у Америці уже десять років, зараз її домівкою є місто багатьох вогнів та національностей – Нью-Йорк. Як розповідає Аліна-Єва, в Штатах кожна відмінність нормальна, там сприймають усе: різні політичні погляди, нетрадиційну орієнтацію, інші віросповідання.

– Якщо у кафе зайде гола людина, то американці глянуть на неї раз і надалі робитимуть вигляд, що не помічають, – ділиться Аліна Єва. – У них існує таке поняття "bar talk", тобто розмова за бар-стійкою із незнайомцем. До неї ніколи не входить тема політики й релігії. У нас навпаки – люди полюбляють обговорювати владу.

– Американці значно привітніші за українців. Коли я приїжджаю погостювати в Україну, то помічаю, що тут люди дуже закриті. Ми їхали з мамою в тролейбусі і через запотілі вікна не бачили своєї зупинки. Перепитали у жінки, де наша зупинка, отримала у відповідь: "А ви шо, нє мєсниє?" Коли я була у невеличкому містечку штату Массачусетс, мені потрібно було здійснити дзвінок, але я не могла розібратись із телефонним апаратом. То, коли мене, розгублену, побачив один чоловік, що сидів поряд, у кафе, то одразу запропонував допомогу.

Дуже різниться у нас й ставлення до краси. Американкам не важлива висота підборів чи відтінок помади. Вони більше "доглядають" за своїм здоров’ям і ніколи не "наряджаються" без приводу. Для наших же жінок важливий зовнішній вигляд – красивий макіяж, одяг. При чому приводом для цього може бути навіть вихід у магазин. Відрізняється у нас і ставлення до освіти: американці вчаться все життя. Я зараз навчаюсь у коледжі, мені 30. Разом зі мною ходять на заняття і 19-річні, і 50-річні.

З одного боку – халупи, з іншого – вілли

– Оскільки я живу в Нью-Йорку, то знайома із багатьма людьми різних національностей. У них з’ясовую про країни, куди би ще хотіла поїхати. У мене є подруга Даніела. Вона з Камеруну. Якщо б не це знайомство, то я б побоялась їхати у в центральну та західну Африку,– розповідає Аліна-Єва. –Вікіпедія каже, що Камерун – це країна, де зібрались всі крайнощі Африки: від екваторіальних лісів до напівпустель. А насправді там зібрались найбідніші і найбагатші.
– У них нема середнього класу: з одного боку – халупи, а з іншого – вілли за великими огородженнями та колючим дротом. Даніела – з тих сімей, які живуть за великими парканами. Вони пересуваються всюди з особистим водієм. Я була шокована, коли побачила клуби та ресторани – кращі, ніж у Чернівцях. Я думала, що там люди ходять голі та босі, і це так є, але тільки не там, куди вас везе персональний водій, – каже Аліна Єва.

Камерун межує на півночі з Нігерією, де неспокійно, тому всередині країни перевіряють пасажирів у транспорті. Коли ми з Даніелою повертались з Яунде (столиця Камеруну) автобусом, то нас ледь не заарештували, бо Даніела забула паспорт дома. Нас зупинили поліцейські посеред села та почали допитувати мою подругу, адже я, по-перше біла, і по-друге, не знаю французької, на якій вони переважно спілкуються. Даніела відмовлялась заплатити, щоб "замнути" питання. Але в Африці, як і в Чернівцях все можуть вирішити "знайомі". Вона зателефонувала мамі, хоча дуже її боялась, адже в африканських сім’ях батьки дуже суворі. Виявляється, у них дядько – міністр культури, який нам нічим не допоміг, бо чим може допомогти міністр культури посеред африканського села? Поліцейський нас, все-таки, затримав. П’ять годин вони не могли вирішити, що з нами робити і як нас відправити до столиці. Ця частина Африки справді небезпечна для туристів, тому краще їхати в більш туристичні місця: на Занзібар, в Танзанію.

Поширена чоловіча проституція

– Як і у випадку з Африкою, я би ніколи не поїхала до Гаїті, найбіднішої країни світу, якщо б не мала там знайомих. Я помітила там одну диковинку – дуже поширена чоловіча проституція. На вулицях міста ходять білі жінки з місцевими чоловіками. Можна сказати, що там – так званий європейський секс-туризм. І це не дивно. Чоловіки на Гаїті красиві, а інших способів заробітку практично нема. Те ж саме явище помічала в інших країнах Карибського басейну – Ямайка, Барбадос, – каже Аліна-Єва. Розповідає, що дуже незвичний спогад про Кариби – їх транспорт "тап-тапи". Це малесенькі автобуси, щільно забиті людьми, які практично висять на транспорті. У них нема фіксованої ціни, і це дуже дешевий спосіб пересуватись містом.

"Коли ми зайшли у "тап-тап", то місцеві були здивовані, що білі дівчата наважились поїхати з ними. Питали: "Що ви тут робите?" – каже дівчина.

"Не доводилося подорожувати мусульманськими країнами. Була тільки в аеропорту в Марокко декілька годин. Але й цього мені вистачило, щоб зрозуміти, що ця держава чоловіча. У мене ще тоді було не прикрите довге біляве волосся, і я часто на собі ловила "холодні" чоловічі погляди", –зауважує мандрівниця.

Без туристичних агентств – дешевше
Аліна-Єва розповідає, що коли планує свій маршрут, то шукає місця, де не відпочивають російські туристи. Тому дуже довго обирала, де саме зупинитись у Туреччині.

– Мене часто запитували: "Ти росіянка?". Відповідаю "Ні, я з України!". На що отримую відповідь: " Я ж так і говорив". Тільки зараз, після Майдану і подій на сході України, вони вже про нас знають. Тим не менш, поведінка українців та росіян на відпочинку схожа, – зауважує дівчина.

Жінка переконує, що агенції "наживаються" на клієнтах: "Наприклад, за трансфер з аеропорту в готель, за цінами турагентства, я заплатила 45 євро. Коли на місці запитала ціну у водія та перевела її у місцеву валюту, у мене вийшла сума 6 доларів. Тому краще планувати свою подорож самостійно. Коли я починаю збиратись у поїздку, то всю інформацію шукаю або в знайомих, або в Інтернеті. Наприклад, шукаю найкращі пляжі і позначаю їх на карті, потім в Інтернеті шукаю найближчі готелі. Резерв можна здійснити на hotels.com. Дешеві квитки можна придбати на skyscanner. Курс іноземної валюти потрібно знати до поїздки, але переважно ви втрачаєте тільки 1%, якщо обмінюєте гроші у аеропорту. Щодо планування дозвілля, то тут все просто: спілкуйтеся з персоналом, вони знають все. Ставте правильні запитання: не "Куди мені варто сходити?", а "Куди ходите ви?" Без турагенств подорожувати дешевше.
Редактор: diana_vataman
20-01-2018, 14:55
Коментарів 0 Переглядів 5 582


Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.