RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » На Буковині подорожчали ціни на пасажирський проїзд

На Буковині подорожчали ціни на пасажирський проїзд

З нового року подорожчав пасажирський проїзд у межах Чернівецької області.

Подекуди ціни на проїзд зросли майже на десять гривень. Та перевізники заявляють, що навіть нові тарифи не компенсують їхніх затрат.

Щоби доїхати до Клішківців Хотинського району тепер потрібно заплатити майже на десять гривень дорожче. До нового року проїзд у маршрутках туди коштував приблизно 25 гривень, після першого січня – майже 34 гривні.

На автостанції на вулиці Січових Стрільців (колишня Московської Олімпіади) пояснили, що перевізники підвищили тариф на всі напрямки – Хотинський, Новоселицький.
На приміщенні автостанції висять ще старі тарифи, через свята ще не встигли змінити. Та у касі вже повідомляють нові ціни на проїзд.

– Один кілометр проїзду з першого січня становить 72 копійки, до подорожчання він становив 60 копійок, – каже касирка. – Перевізники мають право на власний розсуд підвищувати тарифи, але все це зробили законно.
На пероні автостанції водії по-своєму і з емоціями пояснюють підвищення цін на проїзд.

– Коли перевізники підвищують ціни, всі вимагають офіційного оголошення і пояснення, а коли підіймають ціни на АЗС– усі мовчать. Ви подивіться, у якому стані транспорт! Це все потрібно ремонтувати за великі кошти, – обурюються водії.
В одній із фірм-перевізників пояснили, що основна причина підвищення цін на проїзд – подорожчання дизельного пального та збільшення мінімальної зарплатні. А ще вплинув на це і курс валют, бо запчастини перевізники закуповують в доларах і євро, а курс постійно росте.

– Проїзд до Новоселиці з Чернівців тепер 28 гривень, а був на п’ять гривень дешевший, – каже Діана ПАСКАР. – Щоб доїхати з Новоселиці до Маршинців, а це зовсім поруч, потрібно заплати шість гривень. З Новоселиці до села Костичани – 18 гривень, а коштувало 15 гривень. Офіційної інформації про подорожчання проїзду ніде не було. Багато людей спочатку навіть не знали, що тариф зріс. У водія просто є роздрукований папір, де написано про подорожчання, але він знаходиться біля нього і люди його не бачать. На жаль, підвищення цін не вплинуло ні на якість перевезення, ні на дотримання графіка.

Люди нарікають, що таке підвищення цін досить суттєве.

– Вирішили поїхати на Калинівський ринок із чоловіком та двома дітьми, треба було купити зимовий одяг. За чотирьох людей у два боки ми заплатили майже 400 гривень: спочатку доїжджаємо до Новоселиці за 18 гривень, потім до Чернівців за 27 гривень, – розповіла Оксана ГАВРИЛЮК із села Мамалига. – Порахували і зрозуміли, що вигідніше вже своїм транспортом їхати. За витратах виходить так само, але не будуть діти мерзнути, поки чекаємо, щоби автобус поїхав.

– Тепер їду в Рухотин за 48 гривень, підвищили ціну на 4 гривні. Але я водіїв розумію, ціни на паливо дуже зросли, тому й не скаржусь, – висловила свою думку інша пасажирка.
Зросли тарифи на проїзд у всі напрямки також на автостанції на вулиці Галицький шлях. Проїзд у Заставну тепер становить 24 гривні, до Кіцманя – понад 16 гривень, доїхати до Мамаївців вартує 6 гривень.

У Чернівецькій обласній адміністрації подорожчання проїзду коментують просто: контролювати перевізників не мають права.

– Від 2015 року ОДА не має повноважень контролювати тарифи перевізників, каже начальник управління інфраструктури ОДА Володимир ТРЕПКО. – Минулого року перевізники у січні теж підвищили ціни, і на це реакція пасажирів приміських та міжміських маршрутів була значно бурхливіша. А ось після цьогорічного подорожчання ми отримали лише декілька дзвінків зі скаргами від пасажирів.
Редактор: diana_vataman
20-01-2018, 10:45
Коментарів 0 Переглядів 10 437


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.