У Чернівецькій митниці ДФС фіксують зростання експортерів деревини на Буковині

Новини Чернівців / економіка, бізнес
1 347
0
У Чернівецькій митниці ДФС фіксують зростання експортерів деревини на Буковині

Кількість буковинських експортерів лісоматеріалів стрімко зростає.

Про це повідомляє прес-служба Чернівецької митниці ДФС.

Наразі митна статистика дає підстави стверджувати про значне переважання транзитних переміщень у порівнянні з експортними. Проте, у минулому місяці Чернівецькою митницею ДФС було зафіксовано факт значного зростання кількості суб‘єктів господарювання, що здійснюють або планують здійснювати експортні операції з лісоматеріалами у Чернівецькій області.

З початку року станом на 30 вересня через пункти пропуску Чернівецької митниці ДФС було переміщено майже 638 тис. тонн лісоматеріалів, з яких 257, 6 тис. тонн експортовано, інше – транзитний ліс з Білорусі, Росії, Німеччини, Литви та Польщі.

Левова частка українського лісу експортувалася у вигляді дров паливних (код 4401) – понад 257 тис. тонн. У розрізі областей найвищий показник за об’ємом у Житомирській області – 26, 5% експорту. Чернівецька посідає 4 місце – 16,2%. У лідерах також Київщина та Рівненщина – відповідно 19% та 17,6%.

- Озвучені цифри не викликають занепокоєння, – коментує ситуацію начальник Чернівецької митниці ДФС Микола Салагор. – Однак, ми фіксуємо значне зростання підприємств-експортерів Буковини. Упродовж 8 місяців поточного року експортерами лісоматеріалів у зоні діяльності митниці були 292 суб‘єкти зовнішньоекономічної діяльності.

- У вересні нами взято на облік 41 особу, що заявили про експорт лісу як мету своєї діяльності. Складається враження, що на кожне дерево, яке росте на Буковині, є експортер. Ситуація може сягнути критичної точки. Ми наполягаємо на конструктивному підході при здійсненні сертифікації лісопродукції. Адже саме ця ланка є найважливішою у процесі вивезення деревини з України. Просимо розглянути можливість обмеження у видачі таких сертифікатів або чіткого визначення дозволеного для експорту об‘єму лісоматеріалів. Запевняю, якщо сьогодні не робити чітких та добре обдуманих кроків, то ситуація перетвориться в абсурд! - попереджає керівник Чернівецької митниці.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою
01 квітня, 2025
23:57
Три найскладніших знаки Зодіаку серед чоловіків

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм