Чернівчанин Олександр Паламарюк здійснив успішне сходження на вершину пік Перемоги (7439 метрів) – найпівнічніший і найхолодніший семитисячник планети, який є найвищою вершиною гір Тянь-Шань у Киргизії. Експедиція складалася лише з двох чоловіків – Олександра та його товариша, мікробіолога з Америки Василя Аушева.
Олександр за сім років підкорив п’ять "семитисячників". За це отримав звання "Сніговий барс". Таких в Україні 75, а у Чернівцях він – єдиний "сніговий барс".
– Пік Перемоги залишався останнім у моїй програмі "Сніговий барс", – каже Олександр. – У 2013 році подолав перший семитисячник пік Хан-Тенгрі. Також підкорив на Памірі ще два семитисячники: пік Євгенії Корженевської та пік Ісмаїла Самані. Це найвища вершина на Памірі – 7 450 метрів.
Олександр розуміє, що альпінізм найсмертельніший вид спорту, але каже, що гори до нього прихильні. Хоча небезпека чатує скрізь.
– Під час сходження на одному зі схилів поклали намети. Були дуже стомлені. Лише лягли спати, розпочався сильний снігопад і вітер, – згадує Олександр. – Довелося відкидати сніг майже всю ніч. Призначили чергування по годині і відкидали сніг безперервно.
- У горах дуже коливається температура. За каменем у тіні може бути –10 градусів, а стаєш на сонце +52. Сніг відбиває сонце, воно концентрується на тобі і випалює речі. Від тебе йде запах, як від прасованої білизни. Тіло перегрівається, м’язи перегріваються, ноги застрягають у снігу. Важко йти. Якось весь день йшли 400 метрів, - продовжує Олександр. - На висоті 5800 метрів розпочався шторм. Рацію, спальник, карімати здуло вітром, порвало намет. Латали його чим могли, а спали під одним спальником. Рації у нас не було, по якій оголошують погоду. Мені допоміг годинник, на якому є барометр і за погодою спостерігав за ним.
Ми піднялися на пік Перемоги о 19:00. Уже на самому підйомі я зрозумів, що ми не встигнемо повернутися у намет. І у нас буде "холодна" ночівля у горах, спали без намету. На висоті понад сім тисяч метрів при –27 градусів трохи поспали. Але я відчув, що відморозив пальці рук. Зрозумів, що замерзнемо і тому спустилися вниз до намету.
[center]
Олександр Паламарюк зізнається, що на досягнутому не зупиниться - мріє також подолати 14 "восьмитисячників" нашої планети.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-08-2017, 19:43
0
2 283