Як повідомляє
прес-служба управління ДСНС в Чернівецькій області, найчастіше пожежі виникають через коротке замкнення. Цьогоріч таких випадків пожежники нарахували 29. Ще в десяти випадках пожежі трапилися через підпал автівок.
У спеку вірогідність автомобільної пожежі зростає в рази. Тож варто особливо пильно дотримуватися правил пожежної безпеки у своєму авто. Якщо вогонь застав вас зненацька під час руху, пожежники радять одразу ж з’їхати на узбіччя. При цьому постарайтеся залишити авто якнайдалі від людей, будівель та іншого транспорту. Зупинивши авто, не забудьте поставити машину на ручне гальмо, щоби палаюча некерована машина не почала ще й котитися.
Далі швидко вийдіть із машини і одразу викличте рятувальників за номером "101". Не забудьте забрати документи та цінні речі, що знаходяться в машині. У будь-якому транспорті є матеріали, що виділяють під час горіння отруйні гази, тому залишайте салон, закриваючи рот і ніс хусткою або рукавом.
Далі діставайте вогнегасник, одягайте бавовняні рукавички та приготуйте інструмент для зняття клем. Піднімаючи капот, необхідно бути особливо обережним. Руки мають бути захищені рукавичками або хоча би ганчіркою. Голову варто відхилити назад.
Капот краще відкрити важелем з салону, але не піднімайте його, якщо побачите полум’я або густий дим − так ви спровокуєте надходження кисню, через що полум’я спалахне ще сильніше. Збивши полум’я, відкрийте капот повністю. Загасіть полум’я остаточно.
Якщо автомобіль загорівся через пролив пального, насамперед гасіть пальне, а вже потім машину. Пам’ятайте, пожежа у бензобаку є найнебезпечнішим варіантом. Тому відразу ж відбігайте подалі від автомобіля. В такий момент найважливіше вберегти себе і пасажирів від можливого вибуху.
Завжди тримайте в машині вогнегасник. Краще купити 2-5-літровий вуглекислотний або порошковий вогнегасник. Під час пожежі ним можна самотужки ліквідувати незначне загорання або попередити розгорання до приїзду рятувальників.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
19-08-2017, 11:29
0
1 655