У Кіцманському районі Чернівецької області розпочалися жнива.
Буковинські аграрії кажуть, що такого сприятливого за погодними умовами сільськогосподарського року не було вже давно.
Чимало агроформувань краю вже розпочали жнивування з косіння гороху. Вчора на Кіцманщині зібралися керівники сільгосппідприємств та фермери, щоб здійснити об’їзд тих полів, де з дня на день почнуть збирати ранні зернові культури. Вже зранку на току ПСП “Мамаївське” відбулася невелика нарада і – в поле. На запитання про те, якою цього року буде врожайність, його керівник, Герой України Ярослав Швед відповів:
- Загадувати наперед не буду, бо урожай рахуюють той, що знаходиться в коморі. Якось у нашому господарстві побував один з колишніх прем’є-міністрів України, побачив, що збіжжя буде багато. Поки прикидали й рахували, почався дощ, який перешов у град – моментом поле стало чорним! Тому загадувати наперед не варто. Мене хвилює інше: нині в селах відчуваємо брак механізаторських кадрів. Скажімо, торік придбали новий імпортний трактор, а працювати на ньому немає кому.
Цього року ПСП “Мамаївське” має до збирання 702 гектари озимої пшениці, 103 – ярого ячменю, 201 – озимого ріпаку та 549 гектарів сої. Аграрії оглянули лан сої й залишилися задоволеними, бо минулого сезону ця культура завдала чималих збитків аграрникам.
А ось у ПП імені В. Крикливця, що у Лашківці, де засновником Василь Скринчук , гості побували на пшеничному полі й теж були в захопленні від побаченого – густий колос яровини обіцяє добре вигородити місцевих хліборобів. У гарному стані також озимі пшениця та ячмінь, горох і ріпак.
Як завжди, варто було глянути й на хлібні поля у Лужанах, де господарює досвідчений аграрій Валентин Межинський з ПП “Припруття”. Невеликі дощі, які днями перепадали, не стали перешкодою для жнивування. Але, як кажуть, дощі падуть не тоді, коли просиш, а коли косиш...
Було що показати колегам і керівнику ТОВ “Береком” (Берегомет) Миколі Олійнику, зокрема, плантації соняшнику, які займають площу в 160 гектарів. Добрі види на врожай показують пшениця та ячмінь, ріпак, соя.
Та найкращі лани виявилися у ТОВ “Валявське”: чисті, без бур’янів, густі й дорідні.
- Використовуємо сорти високої якості, суворо дотримуємося передових технологій й застосовуємо добрива й біопрепарати європейського зразка, - каже Андрій Дуп’як, заступник директора. – Цього б не було, якби не тісна співпраця з відомою в Україні фірмою “Украгроком”, спеціалісти якої надають нам кваліфіковану допомогу в агрономії та забезпеченні насінням, добривами , засобами захисту рослин “ Грінфорт”. Зерно ж нам потрібне, адже маємо й тваринницьку галузь.
- Радий, що в об’їзді полів взяли участь керівники всіх 22 агроформувань, які є в районі , до речі, більше немає в жодному районі області,які мали можливість поділитися досвідом господарювання, - сказав Іван Друцул , голова Кіцманської РДА. – Всього ж у нас є 9,4 тисячі гектарів ранніх зернових і зернобобових культур.
Участь в цьому заході взяли голова ОДА Олександр Фищук, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Варжевський, спеціалісти спеціалізованих служб та організацій.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
12-07-2017, 14:25
0
3 528