RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Моя зброя – це молитва»: військовий капелан із Чернівців розповів про службу в зоні АТО

Військовий капелан Української православної церкви Київського патріархату 25-річний Іван Турчинський нещодавно повернувся з АТО. Він протягом місяця служив в одній із бригад Збройних сил на Донеччині.

Отець Іван каже, що під час війни відчуває потребу бути там. Священику зброю у руках не можна тримати, тож він допомагає військовим молитвою.

Чоловік розповідає, що у військових дуже дружні стосунки, що там немає брехні, адже вони довіряють одне одному своє життя.

– Лягаєш спати, а під ліжком – бронежилет. Ти ніби спиш, але вухом слухаєш. Військовий священик має бути готовим до того, що йому так само доведеться стрибати з хлопцями в окопи, тільки без зброї. Треба повністю бути відданим тим, хто поруч, і довіряти їм своє життя. А я маю молитися за життя цих солдатів, – розповідає отець Іван Турчинський.

Священик розповідає, що з мирним населенням доводилося спілкуватися ледь не щодня. Каже, вдома на життя скаржаться більше, ніж на війні.

– Я повернувся додому і всім казав, щоби ми не говорили, що в нас біда, бо ми не знаємо, що це таке. Не хотілося би згадувати, як там зараз живе мирне населення. Дуже бідно. Заходиш в магазин, а купити немає що. Постійні звуки пострілів і відсутність відчуття мирного неба. Місцеві виснажені і навіть не скаржиться на життя, бо вони звикли до війни, і це найстрашніше.
Там були різні хлопці. Були й такі, які пройшли Дебальцево і Донецький аеропорт. Були й такі, які в АТО з перших днів. Їхня вікова категорія дуже різна, і вони самі різні, але в них одна мета. У цій частині були й дівчата. Уявляєте, дівчині 19 років, вона одягає на себе військову форму, каску, бере автомат і працює. Всі вони знають, навіщо вони там, і налаштовані відстояти до кінця. У них одна патріотична позиція, і винним у пролитті нашої крові хлопці вважають наш "братський" народ, який прийшов до нас додому і хоче нас навчити жити, – розповідає священик.

Про умови проживання там військовий священик згадує з посмішкою.
– Жили у лісі, в наметах. Раціон там не дуже різноманітний. Каша, тушонка, каша… Всі чекають на волонтерів, адже вони привозять смаколики. Їхній приїзд для хлопців – справжнє свято.

Отець Іван каже, що на війні хлопці, як ніколи, потребують молитви і віри.

– Вони ставляться до цієї війни, як до свого обов’язку, як до своєї роботи. Те, що вони там бачать і роблять – докорінно їх змінює. Їм буде дуже важко повернутися з війни, навіть якщо вони будуть вже вдома, під мирним небом. До мене зверталися із різними запитаннями, навіть люди іншої віри чи ті, хто до церкви близьким ніколи не був. У когось особисті проблеми, в когось горе у сім’ї, іншого мучить совість. Був випадок, коли військовий підходить до мене і розповідає, що йому постійно сниться одна й та сама дівчина. Їй було 19 років. Вона була снайпером, він її вбив. Але в нього не було вибору: або він її, або вона його. І ось це стало його особистим нічним жахом: вона постійно приходить до нього у весільній сукні. Ось це страшно: коли немає вибору, як вчинити. Навіть якщо питання в тому, чи забирати чиєсь життя, – розповідає він.

Священик постійно підтримує зв’язок із військовими, з якими служив.

– Вони кажуть, що їм стало порожньо, відколи я поїхав. Все ж їм потрібна там духовна опіка. Ми разом побудували там каплицю, хлопці часто заходять туди молитися. Я з ними можу розділити не тільки саму війну, а й хороші моменти. За три дні до того, як я виїхав звідти, я там повінчав пару. Він – військовий, вона – з мирних жителів. Весілля відбулося в лісі. Прикрасили "Жигулі" синьо-жовтими стрічками і бляхою, аби був шум. Наречена була у білій сукні, він – у військовій формі. Вручив їм свідоцтво про вінчання.

Напевно це буде єдине у моєму житті вінчання, коли у свідоцтві я написав "військова частина". Весілля там бувають досить часто. Кажуть, якщо чоловік і жінка поклялися в коханні під час війни – немає нічого вірнішого і святішого. Я відчуваю гостру потребу туди поїхати знову, насамперед як чоловік. Свій чоловічий обов’язок я на війні можу виконувати тільки молитвою, це моя зброя. Єдиний момент, який я не хочу згадувати – це ота третя година ночі, коли я покидав своїх побратимів.

«Моя зброя – це молитва»: військовий капелан із Чернівців розповів про службу в зоні АТО
«Моя зброя – це молитва»: військовий капелан із Чернівців розповів про службу в зоні АТО
«Моя зброя – це молитва»: військовий капелан із Чернівців розповів про службу в зоні АТО
«Моя зброя – це молитва»: військовий капелан із Чернівців розповів про службу в зоні АТО
«Моя зброя – це молитва»: військовий капелан із Чернівців розповів про службу в зоні АТО
«Моя зброя – це молитва»: військовий капелан із Чернівців розповів про службу в зоні АТО
Редактор: diana_vataman
8-07-2017, 19:00
Коментарів 0 Переглядів 3 971



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.