RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Мер Чернівців наклав вето на три рішення міської ради

Міський голова Чернівців Олексій Каспрук скористався правом вето і зупинив дію трьох рішень міської ради, які були прийняті 30 червня цього року, як таких, що суперечать законодавству. Підтвердити своє рішення або дослухатися до зауважень міського голови депутати мають можливість на позачерговій сесії, яка скликається 11 липня о 10.00.

Про це повідомляє прес-служба міської ради

Міський голова зупинив рішення №774 "Про розгляд звернення товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми "Віктор ЛТД" щодо продажу земельної ділянки за адресою вул. Алма-Атинська,3-Б", оскільки, на його думку воно прийнято з порушенням вимог Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Земельного кодексу України, Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Зокрема Олексій Каспрук вважає, що відчуження зазначеної земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі на користь ТзОВ ВКФ "Віктор ЛТД" може призвести до порушення прав інших співвласників житлового будинку по вул. Алма-Атинській,3-А.

Зупинено також дію рішення №747 "Про розгляд електронної петиції щодо надання дозволу майстрам HandMade організовувати виставку-ярмарок своїх виробів на вул. Кобилянської Ольги", як такого, що суперечить Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Закону України "Про благоустрій населених пунктів" і прийнятого з порушенням порядку розгляду електронних петицій, визначеного Статутом територіальної громади м.Чернівці.

Звернуто увагу, що рішення міської ради, яким надається дозвіл майстрам HandMade організовувати виставку-ярмарок своїх виробів на вул. Кобилянської Ольги фактично дозволено розмістити малі архітектурні форми, що є прямим порушенням статті 16 Закону України "Про благоустрій населених пунктів". Міський голова також зазначає,що повноваження щодо організації ярмарків відповідно до ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" належить до власних повноважень виконавчих органів міських ради і ст. 26 цього закону такі повноваження міській раді не надає.

Окрім того, зазначене рішення прийнято всупереч Положенню "Про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення літніх торгових майданчиків і тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Чернівців", затвердженого рішенням міської ради VІІ скликання від 04.02.2016 року №95, яким чітко визначено порядок та умови розміщення тимчасових (пересувних, стаціонарних) споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності.

Право вето застосовано також до рішення міської ради №757, яким внесено зміни та доповнення до Регламенту Чернівецької міської ради VІI скликання. Міський голова вважає,що пункт 1.1 даного рішення, яким встановлено, що проекти рішень за зверненнями громадян, юридичних осіб та організацій щодо земельних питань, формуються та оприлюднюються на офіційному веб-порталі Ради виконавчими органами міської ради впродовж п’яти робочих днів від дати надходження заяв, суперечить вимогам Конституції України, Цивільного кодексу України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про звернення громадян".

Зокрема,звертається увага, що лише загальний граничний строк проведення документальної та юридичної експертизи проектів рішень міської ради без врахування часу на погодження проектів рішень в порядку, визначеними Регламентом міської ради, становить до 9 робочих днів. Окрім того, відповідно до Закону України "Про звернення громадян" термін вивчення та опрацювання звернень, які не потребують додаткового вивчення, для формування і оприлюднення виконавчими органами обгрунтованого проекту рішення на розгляд міської ради не може бути меншим 15 днів від дня їх отримання, а в разі необхідності додаткового вивчення – може бути продовжений за рішенням керівника до 45 днів. Зменшення цих строків до 5 робочих днів від дати надходження звернення призведе до дезорганізації в роботі виконавчих органів ради, погіршення якості підготовки проектів рішень, прийняття міською радою необґрунтованих, незаконних рішень та порушення прав громадян. Наслідком цього може стати збільшення претензій і скарг громадян, зростання обсягу судових позовів про визнання незаконними рішень міської ради та їх скасування.

Позачергова сесія міської ради, на якій депутати мають можливість підтвердити свої рішення або взяти до уваги зауваження міського голови, скликається 11 липня цього року о 10.00.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
5-07-2017, 18:18
Коментарів 0 Переглядів 4 029

Теги -

Бійчиня Нацгвардії загинула в перший день повномасштабного вторгнення Росії

На згадку про батька-Героя 6-тирічному синові вручили прапор України
• Новини партнерів


Якої перемоги ми очікуємо? Блог Ярослава Волощука
Всі ми щиро прагнемо перемоги, але якої саме – це далеко не риторичне запитання
«Не знаю, кому платити». Блог Надії Будної
Уже два місяці я не плачу за газ
ВІДЕО Переглянути все відео

Адже до найближчих сіл, де є старші класи, – від чотирьох до восьми кілометрів.

Якщо ви помітили, що дитина по-особливому сприймає цей світ, має багату уяву й хороший смак, відчуття стилю, а також їй подобається малювати чи креслити, запишіть її у художню школу.

Чому не можна легковажити їхнім носінням і як обрати справді хороші та стильні окуляри, нам розповіли в мережі оптик Cristals Optic, яка ще в травні відкрила свої двері для чернівчан.

Підписавши декларацію з сімейним лікарем у "Центрі сімейної медицини "DANKO" ви отримаєте пакет безкоштовних послуг

Каміни та печі найперше вражають тим, що це справді економічно вигідний варіант опалення.

"ВСТ Автодрайв" – сучасна автошкола, яка вже не перший рік здійснює фахову підготовку водіїв усіх категорій та є однією із кращих у Чернівецькій області.

На що звертати увагу, обираючи вироби для дому та на які матеріали варто орієнтуватися, ми розпитали у магазині "Затишок вдома", що в ТЦ "Головний".
• Теги