RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Це вам не аптека!»: журналіст «МБ» перевіряла, чи обладнані аптечками маршрутки і тролейбуси Чернівців

У спеку на вулиці важко перебувати, не те що їздити у громадському транспорті. Багатьом стає зле у набитому пасажирами салоні.

Та чи є у тролейбусах та маршрутках елементарний набір ліків для надання першої медичної допомоги? Всередині травня перевізники переконували нас, що аптечки у чернівецьких маршрутках є, ліки є. Минуло три тижні, і щоби перевірити це, кореспондент molbuk.ua шостого червня проїхалася громадським транспортом міста.

"Не буду йти через увесь салон"

Спочатку сіла у тролейбус №5 на зупинці Шкільній. У салоні було чимало пасажирів, та не настільки, щоби не можна було протиснутися. Я стояла біля кондуктора – жінки середнього віку. Нахилившись до неї, запитала, чи немає таблетки від головного болю, бо дуже болить. Було так спекотно, що я справді не надто добре почувалася, враховуючи ще свій особливий стан, який вже досить помітний для оточуючих. Була вражена, коли жінка не надто привітно відказала: "Таблетка є, але вона у водія у кабіні. А я не буду зараз туди йти. Хочете, ідіть самі". Я собі уявила ситуацію, що мені справді стало зле, як би я проштовхувалася через увесь салон до водія. Мабуть, я би до нього не дійшла, а впала посеред людей...

Вийшла з тролейбуса біля залізничного вокзалу і пересіла на маршрутку №23, яка їхала до центру. Було близько 11.00. Проїхавши одну зупинку, підійшла до водія і запитала, чи є у нього таблетка від головного болю.

"Немає у мене таблетки від голови", – сердито буркнув водій. Я розгубилася від такої непривітності. "Що, у вас взагалі немає аптечки? – уточнила. – А тиск можна поміряти?" Тут водій вже зовсім розсердився: "Це вам що, аптека? Он тут поряд є аптеки, туди і йдіть", – вигукнув він. Я була шокована, попросила, щоби він відчинив двері, і вийшла. Це було на зупинці по вулиці С. Бандери.

Вже без особливої віри в доброту перевізників та кондукторів я сіла в тролейбус №2 – поближче до водія. Підійшла до нього і жалібно запитаю: "У вас немає таблетки від головного болю? Щось мені недобре". Водій одразу занепокоївся: "Спазмалгон підійде? Можете зачекати хвилинку, доки я доїду до зупинки, і одразу вам дам? Поки що присядьте". Підбігла і кондуктор: "Вам погано?" На зупинці водій дістав із мішечка, який висів у нього позаду над головою, ліки і простягнув мені таблетку. Тоді я зізналася, що з газети і пишу репортаж.

– Хух, – полегшено видихнув водій. – А я вже подумав, що вам справді погано.

– І я злякалася, – додала кондуктор. – Бо бачу, що у вас животик такий кругленький, тож всяке може бути.

Водій продемонстрував аптечку. У ній були найнеобхідніші медикаменти: валідол, бинт, вата, джгут, йод, зеленка... "Минулого тижня саме оновлювали аптечку", – запевнив водій. А кондуктор – Альона КОСТАКІ – вказала мені на дві пляшки води позаду водія.

-Бачите, це одна мінеральна газована вода, інша звичайна, – каже жінка. – Щодня набираю свіжої води, щоби дати пасажирам попити в разі чого. Щоправда, вона зараз вже не така холодна, бо нагрілася у салоні. У нас є всі необхідні ліки – усе за списком. Нам їх видають у тролейбусному управлінні, також маю особисту аптечку – там ліки для серця та інші медикаменти.

"Просять валідол і нашатир"

– Пасажирам часто стає зле, особливо коли міняється погода, – розповідає Альона Костакі. – Переважно дівчатам – вони втрачають свідомість. Також бувають напади епілепсії. Та головне – телефонуєш до лікарні, а вони не вважають цю хворобу за хворобу. Кажуть – ну, то приведіть пасажира до тями. Я зобов’язана надати першу допомогу і роблю це. По-людськи ставлюся до всіх. У мене й брат працює в лікарні. Якщо комусь дуже погано, тролейбус зупиняється, ми викликаємо швидку і чекаємо, доки вона приїде.

Кондуктор ще раз цікавиться, чи зі мною все гаразд і пропонує випити водички. "Але майте на увазі, вона тепла", – наголошує. Я дякую і виходжу з тролейбуса.

Сідаю в маршрутку №5. Повторюю прохання – чи немає таблетки від головного болю. Водій одразу витягує з-за сидіння аптечку в чорному ящичку. "Цитрамон підійде?" – запитує і дістає пластинку. Я дякую і зізнаюся, що кореспондент. Прошу показати вміст аптечки. Водій демонструє: розчин аміаку, перекис водню, цитрамон, бинт, вата, джгут, препарат для штучного дихання...

Чоловік каже, що іноді пасажирам справді стає зле.

– Переважно просять валідол і нашатирний спирт. Три місяці тому одній молодій жінці стало погано, бо нічого не їла вранці. То дали нашатир, викликали швидку, привели до тями, – розповідає водій Ігор. Цікавлюся, чи можна поміряти тиск.

– Ні, цього немає, це вже треба звертатися до лікарів, – відказує водій. – Та, за потреби, я можу надати першу допомогу.

Дякую і виходжу. Отож, результати такі: я проїхалася двома тролейбусами та двома маршрутками. До мене по-людськи поставилися в одній маршрутці та в одному тролейбусі. В іншому транспорті не те що не дали ліків, а навіть не виявили елементарного співчуття.

До теми:

Я зателефонувала до муніципального контакт-центру (15-80) і поскаржилася на водія маршрутки №23. Номерний знак транспортного засобу, на жаль, записати не встигла, та вказала номер маршрутки, час поїзки та зупинку, на якій сіла в маршрутку. Оператор сказала, що їм можна скаржитися на перевізників і запевнила, що обов’язково передасть інформацію до департаменту ЖКГ.

Галина ОЛІЙНИК

«Це вам не аптека!»: журналіст «МБ» перевіряла, чи обладнані аптечками маршрутки і тролейбуси Чернівців

«Це вам не аптека!»: журналіст «МБ» перевіряла, чи обладнані аптечками маршрутки і тролейбуси Чернівців

«Це вам не аптека!»: журналіст «МБ» перевіряла, чи обладнані аптечками маршрутки і тролейбуси Чернівців

«Це вам не аптека!»: журналіст «МБ» перевіряла, чи обладнані аптечками маршрутки і тролейбуси Чернівців

«Це вам не аптека!»: журналіст «МБ» перевіряла, чи обладнані аптечками маршрутки і тролейбуси Чернівців


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Галина Олійник
8-06-2017, 17:30
Коментарів 0 Переглядів 1 663



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.