RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » У Чернівцях перевіряли, як майбутні держслужбовці володіють українською мовою (ФОТО)

У Чернівцях перевіряли, як майбутні держслужбовці володіють українською мовою (ФОТО)

Перша атестація майбутніх держслубовців щодо вільного володіння державної мови відбулася на філологічному факультеті Чернівецького національного університету 30 травня.

У ній взяли участь п'ятеро майбутніх держслужбовців, пише molbuk.ua

Деякі з них — ще студенти, інші вже давно закінчили університет і попрацювали не на одній роботі.

Атестація складалася з тестування з 25 пунктів, письмового переказу чималого за обсягом тексту (усе це треба виконати за годину) та ділової розмови за визначеною атестаційною комісією темою.

Іспит минув вдало: його склали усі учасники. Вийшовши з аудиторії, вони полегшено зітхнули.

-Ніхто не очікував цієї атестації. Це як грім посеред ясного неба, - зізнається студентка юридичного факультету Тетяна. - Постанову прийняли лише цього року в квітні, і нам, як першим, хто її проходив, було доволі нелегко. Складні тести, терміни, звороти. Ми ж не є працівниками сфери освіти чи кореспондентами, а більше спеціалізуємося на законах. Трохи готувалися, читали, але оскільки забракло часу, то добре підготуватися на такому рівні, як я хотіла, не вийшло. Ще й не знаєш, до чого готуватися, тому що немає ні тем, нічого...

Викладачі, які проводили атестацію, кажуть, що й для них цей іспит став додатковим навантаженням, проте він дуже потрібний:

Для нас, викладачів, ця атестація - додаткова праця, особливо в період сесії, - каже голова атестаційної комісії, професор ЧНУ Мар'ян СКАБ. - Разом із тим вважаю її дуже важливою для реформування ставлення наших людей до державних символів, у тому числі до державної мови. Сьогоднішній іспит показав, що знання мови не ідеальне. Але ті, хто планує стати держслужбовцем, цілком достатньо володіють українською мовою і хочуть нею говорити. Відбувається процес привчання, призвичаєння людської свідомості. Гадаю, якщо цей процес буде продовжений, ми досягнемо гарних результатів.

Вразило те, що у процесі складання документів претенденти на державну службу, наприклад, приносять паспорти в обкладинках з гербом Радянського Союзу. Що в мене особисто викликає когнітивний дисонанс. Мало того, люди не намагаються це якось виправдати, що викликає сумнів у доцільності таких держслужбовців. Це пряме порушення чинного законодавства щодо декомунізації. Також під час спонтанного мовлення або навіть по телефону, ведучи офіційну розмову з представником комісії, який має вирішити їхню долю, окремі учасники вживають, м'яко кажучи, позалітературні вислови. Йдеться не про сьогоднішніх учасників, а про тих, хто має право без проходження атестації отримати посвідчення. Таких осіб уже більше півсотні.

Нагадаємо, такі держатестації цього року в Україні відбулися вперше, відповідно до затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року "Порядку атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою". Тобто для того, щоби вступити на державну службу, тепер треба пройти таку атестацію і отримати посвідчення. Автоматично отримують посвідчення ті, хто мають п'ятірки (а ті, хто закінчував школу після 2000-го року, - не нижче десяти балів) на держіспитах з української мови. Або ж ті, хто отримав відмінні оцінки з української мови у вишах чи мають диплом філолога.

Атестація платна — 775 гривень.

У Чернівцях перевіряли, як майбутні держслужбовці володіють українською мовою (ФОТО)
[center]У Чернівцях перевіряли, як майбутні держслужбовці володіють українською мовою (ФОТО)

У Чернівцях перевіряли, як майбутні держслужбовці володіють українською мовою (ФОТО)

У Чернівцях перевіряли, як майбутні держслужбовці володіють українською мовою (ФОТО)

У Чернівцях перевіряли, як майбутні держслужбовці володіють українською мовою (ФОТО)

У Чернівцях перевіряли, як майбутні держслужбовці володіють українською мовою (ФОТО)


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Галина Олійник
31-05-2017, 17:51
Коментарів 0 Переглядів 4 490


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.