У міграційній службі Чернівців розповіли про те, які паперові документи варто з собою носити разом із ID-карткою. Це, зокрема, витяг про реєстрацію місця проживання, а дорослим ще й свідоцтво про одруження (розлучення). Адже хоча система видачі нових паспортів працює вже понад два роки, приладів для зчитування інформації на цих паспортах практично ніде немає. А деяких даних без них не з'ясуєш.
Про це кореспондентові molbuk.ua повідомив
начальник Чернівецького міського відділу державної міграційної служби Ігор ТЮТЮННИК.
-Ще на початку 2015-го року державна міграційна служба проінформувала всі державні та приватні організації, банки, адвокатські контори про те, що будуть видаватися паспорти нового зразка, - зазначає Ігор Тютюнник. - Проте й досі у більшості установ не встановлені зчитувальні прилади. Та вплинути на це ми не можемо. Все ж більшість інформації розміщена на самій картці. Це ідентифікаційний код, фото власника, прізвище, ім'я, по-батькові, дата народження, термін дії, коли та яким підрозділом виданий документ. Зчитувати треба лише дані про реєстрацію місця проживання та сімейний стан. Тож цих два документи у паперовому варіанті варто носити з собою.
Відсутність зчитувальних пристроїв — це недолік. Проте у нових паспортів є ряд переваг, переконаний І. Тютюнник.
-Переваги ID-картки в тому, що її неможливо підробити, вона вже є у базах даних і має шість ступенів захисту. Тобто тут уже не зробиш переклейку і не використаєш його зі злочинною метою, - пояснює чиновник. - Окрім того, він зручний. Якщо навіть ви з необережності його поперете — він не зіпсується так, як паперовий документ.
Після подачі документів заявник особисто розписується в анкеті про те, що всі внесені про нього відомості вірні. Після відправки на виготовлення до Києва вже жодної інформації внести не можна — ні додати, ні виправити. Для цього потрібно звертатися з листом до Києва, де виготовляють картки.
Проплатити оформлення паспорта можна наперед або одночасно з подачею документів. Без квитанції про оплату документи на паспорт не приймають. На 11-ий або 21-ий день після подачі документів (залежно від обраного терміну, враховувати тільки робочі дні) можна приходити за паспортом. За словами чиновників, збоїв у системі поки що не було, тож паспорт отримаєте вчасно.
Скільки коштує ID-паспорт:-вперше і при набутті громадянства України — безкоштовно;
-обмін паспорта у зв'язку з його непридатністю для подальшого використання, втрата або викрадення паспорта:
-20 робочих днів — 279 гривень;
-10 робочих днів — 366 гривень;
Державне мито — 34 гривні.
Довідки для оформлення паспорта (для всіх чернівчан):
Видають у відділі реєстрації у Чернівцях по вулиці Руській, 183. Прийом документів — з 11.00 до 13.00, кабінет 207/2. Видача довідок — наступного дня в тому ж кабінеті в той же час.
-для отримання довідки про реєстрацію місця проживання необхідно мати при собі паспорт (свідоцтво про народження дітей), картку реєстрації особи (форма 16). Картка знаходиться у паспортиста КЖРЕП, ОСББ, ЖБК за місцем реєстрації;
-для дітей до 16 років (у яких немає окремої картки реєстрації особи, тобто форми 16), необхідно також мати розгорнуту довідку про склад сім'ї з датою реєстрації дитини за вказаною адресою.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
10-05-2017, 18:28
0
3 532