RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У Чернівцях перукарі заробляють до 20 тисяч гривень в місяць


Перукарі розповіли, скільки заробляють у салонах в Чернівцях та в чому перевага їхньої професії.

16-річний Маріус Кортолян навчається у 10 класі в школі села Ванчиківці Новоселицького району. Хлопець вже два роки працює перукарем, хоч ніде не навчався цієї професії. Каже, своїм заробітком більше, ніж задоволений.

Постійно є гроші на руках
– Я працюю у салоні в Новоселиці, це райцентр. Велика перевага у тому, що я сам визначаю свій робочий графік. Поєдную роботу з навчанням, тому працюю, зазвичай, у другій половині дня, – роповідає Маріус.

Хлопець вважає, що вигідніше платити власникові салону за надання робочого місця, ніж сплачувати відсоток від заробленого.

– Ця робота вимагає і вкладень у матеріали. Так, я завжди із грошами на руках, але я ще витрачаю на матеріали, бо все у цій індустрії постійно оновлюється. Оплачую за оренду салону 800-1000 гривень. Можу "відбити" ці гроші за два робочих дні, а решта – мій заробіток. Чистий прибуток виходить від 10 тисяч гривень. У літній сезон, коли попит на зачіски більший – заробляю, відповідно, також більше, – додає він.

Також Маріус вважає, що сезонність роботи перукаря – це міф, адже хороший майстер матиме замовлення і взимку.
– Мені казали, що я маю навчитися робити і чоловічі стрижки, щоб мати роботу взимку. Та я не люблю це. Мені подобається робити жіночі зачіски та гратися із кольорами. Стрижки і фарбування ніхто не скасовував навіть узимку, тож спаду клієнтів у мене не було. Щоправда, влітку гроші заробляти легше, адже весільні зачіски і коштують більше, і вкладати у матеріали треба менше, ніж під час фарбування, – вважає перукар.

Заробляють і на чайових
У Чернівцях перукарям знайти роботу неважко.

– Ця професія дуже популярна зараз. По-перше, людей приваблює те, що навчатися не треба 5-6років і коштує це набагато менше, ніж здобути освіту в університеті. Роботу за спеціальністю тут знайти набагато легше, адже салони краси відкриваються і відкриваються. На перукаря і візажиста за два місяці можна вивчитися за сім тисяч гривень. Ця послуга дуже популярна, адже дівчата можуть повністю обслуговувати клієнта і перукарськими послугами, і манікюром, – пояснює Ярослава МАЛИНСЬКА, керівник навчально-практичного центру школи краси у Чернівцях.

Вона пояснює, що є три види співпраці майстра із салонами: оплата робочого місця помісячно, поденно та відсотково від замовлень майстра.
– Для початківців вигідніше платити відсотки зі свого прибутку, адже у такому випадку салон мусить надавати всі матеріали для роботи майстру. Вже потім, коли майстер має своїх постійних клієнтів, він може дозволити собі платити тільки за оренду, а зароблені кошти витрачати на матеріали і вирахувати чистий прибуток, – каже Ярослава. – Заробляють перукарі від двох до 20 тисяч гривень, при цьому працюють через день. У місяць працівник сфери індустрії краси має 15 вихідних. За бажання він може працювати і щодня. Тоді і заробіток дублюється.

На перукарів зараз навчаються не тільки молодь, а й люди із вищою освітою.
– У нас зараз навчаються і працюють навіть люди з двома вищими освітами. Є й працюючі медики, вчителі. Такі люди можуть працювати у будні дні на своїх робочих місцях, а у вихідні надавати перукарські послуги у салонах і заробити добру суму грошей, – додає майстер. – Із працевлаштуванням проблем немає, адже у цій сфері, зазвичай, – жінки. Спостерігається постійна ротація кадрів. Також у нас є база даних директорів салонів по місту, і вони постійно чекають на нових спеціалістів. Перукарство – не талант, а ремесло. Тут треба багато працювати руками, і цьому можна навчитися, навіть якщо у вас немає потрібних здібностей. Ті, хто постійно розвиваються на майстер-класах та конкурсах, можуть просити за роботу більше, ніж новачки. Також за хорошу роботу майстрам лишають чайові.

Думка експерта
Наталія БІДЯК, голова спілки перукарів області, регіональний представник стандартів салонів краси:

– Перукарі добре заробляють, та не всі однаково. Майстер має право просити за свою роботу багато грошей тільки у випадку, коли він вкладає гроші у своє навчання, участь у конкурсах та майстер-класах. Закінчити курси і влаштуватися на роботу – недостатньо, аби бути успішним. (Д. Ватаман)
Редактор: diana_vataman
6-05-2017, 14:31
Коментарів 0 Переглядів 13 592


На ці бюджетні кошти мали закупити зимовий одяг військовим

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.