Перукарі розповіли, скільки заробляють у салонах в Чернівцях та в чому перевага їхньої професії.
16-річний Маріус Кортолян навчається у 10 класі в школі села Ванчиківці Новоселицького району. Хлопець вже два роки працює перукарем, хоч ніде не навчався цієї професії. Каже, своїм заробітком більше, ніж задоволений.
Постійно є гроші на руках– Я працюю у салоні в Новоселиці, це райцентр. Велика перевага у тому, що я сам визначаю свій робочий графік. Поєдную роботу з навчанням, тому працюю, зазвичай, у другій половині дня, – роповідає Маріус.
Хлопець вважає, що вигідніше платити власникові салону за надання робочого місця, ніж сплачувати відсоток від заробленого.
– Ця робота вимагає і вкладень у матеріали. Так, я завжди із грошами на руках, але я ще витрачаю на матеріали, бо все у цій індустрії постійно оновлюється. Оплачую за оренду салону 800-1000 гривень. Можу "відбити" ці гроші за два робочих дні, а решта – мій заробіток. Чистий прибуток виходить від 10 тисяч гривень. У літній сезон, коли попит на зачіски більший – заробляю, відповідно, також більше, – додає він.
Також Маріус вважає, що сезонність роботи перукаря – це міф, адже хороший майстер матиме замовлення і взимку.
– Мені казали, що я маю навчитися робити і чоловічі стрижки, щоб мати роботу взимку. Та я не люблю це. Мені подобається робити жіночі зачіски та гратися із кольорами. Стрижки і фарбування ніхто не скасовував навіть узимку, тож спаду клієнтів у мене не було. Щоправда, влітку гроші заробляти легше, адже весільні зачіски і коштують більше, і вкладати у матеріали треба менше, ніж під час фарбування, – вважає перукар.
Заробляють і на чайовихУ Чернівцях перукарям знайти роботу неважко.
– Ця професія дуже популярна зараз. По-перше, людей приваблює те, що навчатися не треба 5-6років і коштує це набагато менше, ніж здобути освіту в університеті. Роботу за спеціальністю тут знайти набагато легше, адже салони краси відкриваються і відкриваються. На перукаря і візажиста за два місяці можна вивчитися за сім тисяч гривень. Ця послуга дуже популярна, адже дівчата можуть повністю обслуговувати клієнта і перукарськими послугами, і манікюром, – пояснює
Ярослава МАЛИНСЬКА, керівник навчально-практичного центру школи краси у Чернівцях.Вона пояснює, що є три види співпраці майстра із салонами: оплата робочого місця помісячно, поденно та відсотково від замовлень майстра.
– Для початківців вигідніше платити відсотки зі свого прибутку, адже у такому випадку салон мусить надавати всі матеріали для роботи майстру. Вже потім, коли майстер має своїх постійних клієнтів, він може дозволити собі платити тільки за оренду, а зароблені кошти витрачати на матеріали і вирахувати чистий прибуток, – каже Ярослава. – Заробляють перукарі від двох до 20 тисяч гривень, при цьому працюють через день. У місяць працівник сфери індустрії краси має 15 вихідних. За бажання він може працювати і щодня. Тоді і заробіток дублюється.
На перукарів зараз навчаються не тільки молодь, а й люди із вищою освітою.
– У нас зараз навчаються і працюють навіть люди з двома вищими освітами. Є й працюючі медики, вчителі. Такі люди можуть працювати у будні дні на своїх робочих місцях, а у вихідні надавати перукарські послуги у салонах і заробити добру суму грошей, – додає майстер. – Із працевлаштуванням проблем немає, адже у цій сфері, зазвичай, – жінки. Спостерігається постійна ротація кадрів. Також у нас є база даних директорів салонів по місту, і вони постійно чекають на нових спеціалістів. Перукарство – не талант, а ремесло. Тут треба багато працювати руками, і цьому можна навчитися, навіть якщо у вас немає потрібних здібностей. Ті, хто постійно розвиваються на майстер-класах та конкурсах, можуть просити за роботу більше, ніж новачки. Також за хорошу роботу майстрам лишають чайові.
Думка експерта
Наталія БІДЯК, голова спілки перукарів області, регіональний представник стандартів салонів краси:– Перукарі добре заробляють, та не всі однаково. Майстер має право просити за свою роботу багато грошей тільки у випадку, коли він вкладає гроші у своє навчання, участь у конкурсах та майстер-класах. Закінчити курси і влаштуватися на роботу – недостатньо, аби бути успішним. (Д. Ватаман)
6-05-2017, 14:31
0
13 592