Сьомого квітня православні та греко-католики відзначають одне з найбільших 12-ти церковних свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Як розповів отець Володимир ПЛІШКА, цього дня Діва Марія отримала благу вість, що Господь обрав її матір’ю Ісуса Христа. Про це сповістив архангел Гавриїл, який мовив: "Радуйся, благодатна! Господь з тобою! Благословенна ти між жінками". А далі сказав, що вона народить сина і назве його Ісусом. Діва Марії з радістю та смиренням прийняла це Боже Благословення.
– Цього дня навіть пташки не в’ють гнізд – настільки це велике свято, тому люди не повинні нічого робити. Зранку в церкві правлять урочисту Службу, святять проскури, – розповів етнограф Микола ШКРІБЛЯК. – Благовіщенською проскурою пасічники "частують" бджіл, щоб добре роїлися і принесли багато меду. Її перетирають на порошок, змішують із землею та сіють на чотирьох кутах поля, щоб вродив гарний урожай і його не знищив град. Наші предки вважали, що свячена проскура має лікувальні властивості, тому вживали її при різних болячках. На Благовіщення господарі випускають худобу надвір, щоб відчула весняне тепло, а пасічники виставляють вулики. Літні люди йшли до лісу топтати ряст, щоби дожити до наступного Благовіщення. А дівчата рвали лісові квіти, клали їх у воду та й вмивалися нею, аби бути гарними і вдало вийти заміж. Після Благовіщення можна було вже працювати на землі. (Н. Будна)
Народні прикметиЯка погода на Благовіщення – така буде і на Великдень.
Який цей день – такий і кінець місяця.
На Благовіщення гарна погода – буде гарний врожай.
Якщо на Благовіщення півень на порозі нап’ється, то на Юрія (6 травня) віл напасеться.Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
7-04-2017, 09:55
0
5 043