Роман Мрозакевич понад 10 років займається створенням Інтернет-проектів. У Чернівцях він створив найпопулярніший загальноукраїнський новинний сайт про відновлювані джерела енергії. Зараз "обкатує" сервіс, який уже працює в Україні, а з наступного року планує поширити його на Польщу.
Про ідею Головна ідея – зробити так, щоб Україна повністю перейшла на відновлювані джерела енергії. Альтернативниа енергетика це не лише модна тема. Це напрямок, який може забезпечити енергетичну незалежність, але і принести відчутну економію у побуті, – переконаний Роман.
Наприклад, коли йдеться про сонячні панелі та інші джерела альтернативної енергії. Р. Мрозакевич каже, що попит вже сформувався чималий, тепер щодня йому доводиться надавати консультації клієнтам про види приладів, що вигідніше встановити і як правильно застосовувати.
Про початок бізнесу – Із 2014 року, після чергової "газової війни", вирішив займатися тільки проектами, пов’язаними із відновлюваними джерелами енергії та енергозбереженням, – каже Роман. – Спочатку я запустив ресурс EcoTown, який став найпопулярнішим українським новинним сайтом про відновлювані джерела енергії.
Проект EcoTown був чи не першим у цій сфері в Україні. Роману вдалося знайти вільну нішу і він почав у ній працювати. Спочатку перекладав іноземні новини, потім почав наповнювати сайт українськими.
Сайт на початковому етапі навіть спеціально не розкручував, але невдовзі побачив, що попит на таку інформацію є. З часом з’явилася і реклама.
За 2,5 роки було підготовлено понад 5 000 новин. Зараз над новинами сайту працює троє людей. На сайті є інформація про види альтернативної енергії, їхні особливості та застосування, енергоефективність, новинки, про традиційну енергетику, екологію, анонси подій, рубрика "зроби сам".
Роман спочатку працював над сайтом у Чернівцях, але нещодавно перебрався до Києва – він зараз уже знаний фахівець у сфері альтернативної енергетики, його часто запрошують для виступів на семінари і конференції.
Та з часом він зрозумів, що розвивати треба не лише новинний сайт.
– Три місяці тому я створив ще один сервіс для пошуку монтажників сонячних електростанцій – Джоуль, – розповідає молодий чоловік. – Ідею для цього сервісу мені дали читачі "ЕкоТауна": вони до мене телефонували і просили особисто порекомендувати якогось спеціаліста в галузі енергетики. Після того, як вони зв’язувалися, до мене вже телефонував спеціаліст і сам пропонував оплатити мені комісію за клієнта. Оскільки з часом кількість таких замовлень збільшилася, то я вирішив автоматизувати цей процес і створити сервіс.
Сервіс – це Інтернет-платформа, яка дозволяє людям взаємодіяти, знаходити один одного. Спочатку до мене зверталися люди з різних регіонів за порадами щодо пошуку спеціалістів. Я почав складати базу даних, спочатку на папері, а з часом вирішив створити такий сервіс в Інтернеті.
Джоуль успішно працює, містить дані з усіх регіонів і не має ще конкуренції в Україні. Наразі клієнти через сервіс знайшли спеціалістів для встановлення сонячних електростанцій загальною потужністю більше 300 кВт. (на суму понад300 тис у.о.)
Про планиРоман – засновник та інвестор цих проектів, хоча сам і не є програмістом.
Зараз він "обкатує" сервіс Джоуль на українському ринку.
З наступного року хоче вийти на ринок Польщі.
Паралельно Роман працює ще над кількома Інтернет-проектами. Поради початківцямНе обов’язково бути програмістом, щоб працювати в Інтернеті.
І в Чернівцях можна створити всеукраїнський або міжнародний сервіс.
Треба знайти нішу на ринку, в якій ще не дуже велика конкуренція і почати у ній працювати.
Дивитися у майбутнє, щоб не втрачати гроші через старі та неефективні технології. Бліц-анкетаРоман МРОЗАКЕВИЧ
27 років
Освіта вища економічна, ЧТЕІ КНТЕУ
Народився у місті Чернівці