У Чернівцях планують ліквідувати лікарню – міський протитуберкульозний диспансер. Його планують приєднати до обласного тубдиспансеру, ліквідувавши як юридичну особу.
Колектив виступає проти.
"Два корпуси міськтубдиспансеру побудовані за кошти громади, ще за Австрії, - йдеться у листі за підписом працівників установи. - І на протязі 100 років тут лікують хворих на туберкульоз. Мінялася влада, і всі знаходили кошти для лікування хворих на туберкульоз і тільки в незалежній Україні їх немає.
Туберкульоз – інфекційна, заразна хвороба, яка уражає усі верстви населення, а особливо соціально - незахищені, потребує тривалого, дороговартісного лікування, спричиняє високу смертність.
Колектив і пацієнти міськтубдиспансеру вважають, що зараз не на часі проводити такі реформи в медицині, коли в Україні іде війна, коли народ доведений до зубожіння, захмарні тарифи на комунальні платежі, немає ефективних соціально-економічних реформ, безробіття, неподолана епідемія туберкульозу".
Підписанти закликають керівництво департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА в сусідніх регіонах "запозичити досвід і зробити щось корисне для громадян Буковинського краю, а не тільки закривати відділення і лікарні, викидати досвідчених фахівців на вулицю і залишати пацієнтів без кваліфікованої медичної допомоги".
У департаменті кажуть, що іншого виходу немає.
- Ми маємо приймати непросте рішення, це важко, але мусимо вживати всіх заходів, щоб буковинці отримували якісні послуги в медичних установах, - прокоментував molbuk.ua ситуацію заступник директора Департаменту охорони здоров’я Юрій Лесюк. – В умовах нестачі фінансування треба уникати нераціонального використання коштів. Тож два туберкульозні диспансери об’єднуємо. Пропонуємо ліквідувати міський, зокрема, через юридичну колізію – диспансер є обласною комунальною установою, але його приміщення належать громаді Чернівців. Тож бюджетний кодекс не дозволяє нам виділяти кошти, наприклад, на ремонти приміщень. Хвилювання працівників тубдиспансеру я розумію. Працівників пенсійного віку доведеться скоротити. Всім медичним працівникам запропонуємо роботу в обласному диспансері або в інших установах. А поліклініку на вулиці Українській буде повністю збережено.
Наразі питання реорганізації розглянули вже дві комісії обласної ради, підготовлено проект рішення сесії. Отож остаточне рішення буде ухвалюватися депутатами облради.
Чутки про якісь інтереси до майна міського тубдиспансеру Ю.Лесюк спростовує – земля і приміщення перебувають у власності громади Чернівців, тож розпоряджатися ними може лише міська рада.
Також заступник директора департамент повідомив, що аналогічні кроки з об’єднання протитуберкульозних установ зробили і в сусідніх областях.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
8-03-2017, 17:38
0
9 568