RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Чергу займають звечора»: у магазинах секонд-хенду можна купити 7-8 речей за ціною однієї

«Чергу займають звечора»: у магазинах секонд-хенду можна купити 7-8 речей за ціною однієї

У нинішньому економічному становищі секонд-хенд для багатьох став не лише порятунком, але й можливістю виглядати модно за невеликі гроші.

Ціни на одяг "кусаються" вже навіть на Калинівському ринку, а в стокових магазинах за, наприклад, 300 гривень можна купити не одну, а десять речей.

Якість речей у секонд-хендах – чудова, якщо вміти вибирати.

У великих секондах зазвичай є два відділи: один – звичайний великий магазин, де одяг може коштувати і 100 гривень, і навіть 1500. Інший – відділ "на вагу". У ньому ціна за кілограм регулюється відповідно до "свіжості". Наприклад, в одному з таких магазинів нова партія товару надходить у п’ятницю, тоді кілограм одягу коштує найвище – 155 гривень. До четверга наступного тижня ціна падає до 10 гривень за кіло – бо вибір найменший.

На шопінг я вибралася у п’ятницю вранці. Зазвичай магазини відкриваються о 09.00, але вже до того часу під дверима збирається довжелезна черга.

"Знаю, що в деяких магазинах чергу займають ще звечора. У деяких є навіть певна ціна – 80-100 гривень за те, щоби тобі зберегли чергу, – розповідає чернівчанка Аліна, яка стоїть біля мене. Жінка щотижня приходить до магазину в день привозу. – Так роблять великі скупники , які мають свої магазинчики або продають ці речі на ринку чи через Інтернет. Зараз побачиш, що буде творитися всередині. Ці скупники згрібають все, а роздивляються вже потім".

Двері відчиняють. Першими забігають люди з великими сумками. Не сильно розглядаючи, вони забирають все підряд і скидають у сумки.

Спочатку я дещо розгубилася: люди метушаться, наче в мурашнику, штовхають одне одного і раз по раз за це просять вибачення. Або й не просять, і то тут, то там чути обурені вигуки. Серед цього мурашника працівники магазину намагаються підбирати скинуті на підлогу речі чи порожні вішаки.

Багато людей ще соромляться ходити в секонд-хенд, вважаючи, що там одягаються лише малозабезпечені.

Та, аби переконатися у протилежному, зайдіть у будь-який великий секонд-хенд і уважно придивіться, хто любить такий шопінг. Ось солідно одягнена жінка середніх літ перебирає сумочки. Трохи далі двоє струнких дівчат, вдягнених, як моделі, розглядають темно-синю блузу на вішаку.

Стереотип другий, який існує: у секонд-хендах пропонують лише поношені, розтягнуті речі далеко "не першої свіжості". Та одяг там не завжди "знятий із чужого плеча". Є дуже багато речей з "рідними" етикетками, абсолютно нових. Навіть у відділах на вагу. Я, насамперед, шукаю саме такі.

"Коли зміна речей за сезоном, можна натрапити на речі з великого магазину. Там на ярличках зі зворотного боку пишуть ціну, а коли їх не забирають, скидають у ваговий відділ", – пояснює чернівчанка Тетяна. За її словами, вона знайшла футболку, яка коштувала 250 гривень, згідно з ярликом, а в цьому відділі заважила на двадцятку.

"Дуже класно скуповуватись на початку зими, коли сюди скидають осінні, весняні речі. Вони легенькі, і за невеликі гроші можна набрати повну сумку", – додає.

Крім одягу, взуття, у таких магазинах часто можна знайти шматки тканин, нитки, які стануть у нагоді рукодільницям. Але для економії купуйте їх у найдешевші дні.

«Чергу займають звечора»: у магазинах секонд-хенду можна купити 7-8 речей за ціною однієї


Відчуття азарту прокидається після першої-другої знайденої речі. Починаю освоюватися, а речей, складених на лівій руці, дедалі більшає. Пошкодувала, що не взяла якоїсь торбини, бо через півгодини серед натовпу стає важкувато все тримати.

Приміряти вибраний одяг непросто: велика черга до примірочних займе багато часу. Тут рятує "наметане око" – вміння визначати на вигляд, чи підійде за розміром та чи інша річ. Визначати можна також за написами на етикетці чи ярлику або, звернувшись по допомогу до працівника в залі.

Біля полиць із відкладеними речами юрмляться "скупники": дістають численні светри, сукні, джинси і роздивляються, чи немає плям або дірок.

"Це ж Levis, бери, фірма – бомба, мій такі два роки носить. Як нові", – радить одна білявка іншій, чорнявій щодо пари темно-синіх джинсів.

Наслідую приклад більшості і роздивляюся уважніше свої речі. Два джемпери будуть завеликі, одну блузу брати передумала, а решта вісім речей – охайні, без ознак носіння, розмір наче мій. Зі знижкою по дисконтній картці заплатила трохи менше 300 гривень. Подумала, що навіть на тому ж ринку за ці гроші мала би лише одну річ, яка за якістю однозначно програла би цим.

А ще вирішила прийти наступного тижня. Казали ж мені досвідчені "шопери": такі покупки – "заразні".

Марина КАВКАЛО

Як вибрати якісну річ у секонд-хенді:

- насамперед звертайте увагу на комірець, манжети: вони мають бути чисті і незапрані;

- ідеальний варіант – знайти нові речі з "рідними" етикетками;

- уважно перевіряйте цілість швів, відсутність дірок, витягнутих ниток і плям;

- не беріть усе підряд, думайте, чи справді вам потрібні всі речі.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Марина Кавкало
16-02-2017, 18:23
Коментарів 0 Переглядів 9 945


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.