Поліція та фіскальники дедалі частіше фіксують факти виготовлення та перевезення підробленого алкоголю в області. 72 випадки отруєнь неякісним алкоголем, 2 з яких були летальними, зафіксували в області в 2016 році.
Через здорожчання алкоголю помітно активізувалися підпільні виробники спирту та алкогольних напоїв. У відділі організації роботи Головного управління ДФС в області розповідають, що торік в області встановили 11 фактів незаконного транспортування спирту. Цього ж року вже встигли зафіксувати три такі випадки. Загальний об’єм вилученого торік спирту сягнув майже 57 тисяч літрів на майже сім мільйонів гривень. Цьогоріч – понад 4 тисячі літрів вартістю 600 тисяч гривень.
Якщо торік протягом усього року фіскальники "накрили" лише два підпільні цехи з виготовлення алкоголю, то цьогоріч стільки ж виявили за місяць. Такі підприємства діяли у Чернівцях та Глибоцькому районі.
За словами першого заступника начальника ГУ ДФС в області Сергія Гакмана, зазвичай перевізники спирту збувають його дрібними партіями населенню для виготовлення фальсифікованого алкоголю. У більшості випадків спирт нелегально потрапляє до нас із території Молдови.
Найчастіше машини із несертифікованим спиртом затримували у Чернівцях (6 випадків). Також такі випадки фіксували у Новоселицькому районі (3 факти), на Сокирянщині, Глибоччині та Сторожинеччині – по одному-два випадки.
Колишній працівник одного з науково-дослідних інститутів медико-екологічних проблем Тимофій Данилейко каже, що найпоширеніша причина отруєнь "паленим" алкоголем – наявність у ньому метанолу, більше відомого, як метиловий спирт.
– Якісний та безпечний алкоголь містить етиловий спирт. Уся небезпека полягає в тому, що обидва ці види спирту неможливо відрізнити за смаком та запахом. Натомість 30 грамів метилового спирту можуть призвести до сліпоти, а 50 грамів є смертельною дозою. При цьому усвідомити, що випив саме метанол, можна буде лише після вищевказаних наслідків. Інакше його визначити можливо хіба що в лабораторних умовах, – каже Т. Данилейко.
11-02-2017, 13:50
0
2 791