RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Замість кубометрів – кілокалорії: в Україні планують змінити систему оплати газу

Замість кубометрів – кілокалорії: в Україні планують змінити систему оплати газу

Українців очікує нововведення – споживання газу планують обліковувати по-новому. Замість кубометрів, як зараз, ми будемо платити за його калорійність. Відповідний проект перебуває на розгляді Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

До якості газу регулярно виникають у споживачів питання – часто кажуть, що газ із домішками і в ньому забагато повітря чи ще чогось.

ПАТ "Чернівцігаз" замовило перевірку якості газу в незалежному випробувальному центрі ДП "Івано-Франківськстандартметрологія". В присутності журналістів експерти зробили забори газу в Садгорі (на фото) та селі Черешенька Вижницького району.

- Вибрали ці дві точки тому, що на них подають газ різні постачальники – у Садгорі це переважно імпортний газ, у Черешеньці – власного видобування, - пояснив начальник управління "Чернівцігаз" з метрології Анатолій АРОНЕЦЬ.
Фахівець каже, що "на око" вдома якість газу визначити неможливо.

- Колір газу при згорянні залежить від налаштування обладнання – йому треба регулярно робити профілактику, ремонт, чистити, замінювати форсунки, - сказав А.Аронець. – Газ ми отримуємо від постачальників. Система герметична, втрутитися в неї неможливо, бо це небезпечно – у разі перевищення у суміші допустимої норми повітря може статися вибух. Розбавляти іншим газами, наприклад азотом, просто недоцільно, бо азот дорогий.

- Відбираємо газ для визначення якості – вмісту, компонентного складу, потім перевіряємо у лабораторії у себе, - розповіла Тетяна СТАСІВ, начальник випробувального центру ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" . – Таку перевірку може замовити кожен – власне визначення показників коштуватиме 500 гривень, але доведеться ще оплатити виїзд фахівців, отож усе разом обійдеться у 5 тисяч гривень.

Забір газу на Буковині було зроблено у понеділок, 6 лютого. За результатами перевірки якість газу навіть вища за допустимі норми. Івано-Франківський центр проводив дослідження газу в різних регіонах України – кажуть, що ще жодного разу не виявляли невідповідності нормам.

Наразі питання переходу на нову систему обліку ще вивчається. Саме така система розрахунків діє у наших європейських сусідів. У прес-службі "Чернівцігазу" повідомили, що для цього замінювати лічильники не доведеться – вони і далі нараховуватимуть кубометри, які через спеціальну формулу треба буде переводити у кілокалорії.

Коментар

Юрій ХАЛАВКА, доцент ЧНУ, Інститут біології, хімії та біоресурсів:

"Обліковувати газ за калорійністю – хороша ідея. Адже споживачу важливо скільки газ генерує тепла, а не скільки буде спалено кубометрів. Також така система дозволить зняти спекуляції про домішки та "розбавляння" газу. Калорійність залежить від багатьох факторів – складу газу, налаштування приладів, температури. Тож оплата за якістю змусить споживачів постійно регулювати свої газові прилади, тримати їх і належному стані, на що зараз практично ніхто не звертає уваги. Що ж стосується домішування, то це насправді технічно дуже складна і невигідна справа".

Довідка

Основний показник якості природного газу - теплота згоряння (калорійність). Що вища калорійність, тим менший обсяг газу необхідно витратити аби скип'ятити, приміром, літр води на газовій плиті чи підвищити на градус температуру у вашій оселі.
Чинними стандартами встановлено: теплота згоряння нижча повинна бути не нижчою за 7600 ккал/куб.м (традиційно основний показник якості в Україні та Росії).

За даними ПАТ "Укртрансгаз", середньозважена теплота згоряння нижча природного газу, що подається споживачам України, становить більше 8200 ккал/куб.м.


Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Igor
11-02-2017, 17:27
Коментарів 0 Переглядів 3 405


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.