Лікарів сімейної медицини катастрофічно не вистачає в селах. Найгірша ситуація – в Герцаївському та Сокирянському районах.
У сільських амбулаторіях працюють місцеві медики, які там вже давно. Студенти-медики, які приїжджають на практику, залишатися тут не хочуть.
Без лікаря – шість сілМайже десять тисяч людей змушені їздити в райлікарню для консультацій із лікарями. У шести селах Сокирянщини немає сімейних лікарів.
– У кожному із сіл мешкає по півтори тисячі людей, – каже Анастасія ЗАРЕМСЬКА, головний лікар Сокирянського центру первинної медико-санітарної допомоги. – Є села, де лікарі пішли в декретну відпустку або ж поїхали на заробітки за кордон. Та є й такі, де вже давно лікарні – без лікаря.
"Студенти, які приїжджають до нас на практику, не затримуються, – розповідає А. Заремська. – Є села, де лікарям пропонують житло. Але не завжди там є всі зручності, як-от внутрішні вбиральні".
Працювати лікарями в Сокирянському районі залишаються лише медики-вихідці з цього району. Є також переселенці.
Робота в селі – більше практикиОлена Ярошенко до початку війни працювала лікарем у поліклініці міста Алчевська на Луганщині. У 2014 році жінка переїхала на Буковину. Зараз вона працює сімейним лікарем у селі Романківці.
– Є різниця між роботою в селі і в місті, – каже медик. – У селах отримуєш більше практики, більше навантаження. Часто є виклики вночі. У містах простіше.
"Повертатися не буду, попри те, що робота тут нелегка, – зауважує пані Олена. – На Буковині в мене вже є житло, сюди переїхала моя сім’я. Хоча знаю, що більшість молодих прагне на роботу в місто, вважаючи, що там більші перспективи".
"Лікарів слід привабити доплатами та житлом"Любов КРИКЛИВЕЦЬ, заступник начальника управління департаменту охорони здоров’я ОДА:– У лікарів не вистачає зацікавленості, щоби працювати в сільських лікарнях. Потрібно створити відповідні умови, за яких молоді спеціалісти захотіли б іти на роботу в села. Слід їх зацікавити фінансово, розглянувши можливість доплат. Також я звернулася до голів об’єднаних територіальних громад та РДА щодо можливості виділення житла молодим лікарям.
"У містах більше можливостей"
Ніна ЗОРІЙ, проректор БДМУ:– Проблема не стільки в тому, що молоді фахівці не хочуть працювати в селі. Вони прагнуть набувати певної кваліфікації в міських лікарнях. Зараз оснащення в місті краще, ним треба навчитися користуватися. У селах – менші можливості.
4-02-2017, 12:40
0
2 306