Пасивні доходи буковинських вкладників принесли до бюджету понад 26,7 мільйонів гривень, - повідомляє регіональне представництво фіскальної служби.
Саме така сума податку на доходи фізичних осіб надійшла за минулий рік з дивідендів, процентів на поточний рахунок у банках, кредитних спілках та процентів на вклади мешканців Чернівецької області.
Індикативні показники виконані на 116,4 відсотки або перевищено на 3,7 мільйони гривень.
Податківці нагадують, що пасивні доходи входять до складу місячного оподатковуваного доходу. Відтак, за чинними правовими вимогами вкладникам не потрібно самостійно утримувати та перераховувати до бюджету суму податку, що підлягає сплаті. Цю функцію виконують виключно банки та кредитні спілки.
У 2017 році, як і минулому банк чи кредитна спілка із нарахованих пасивних доходів самостійно утримує 18 відсотків податку та перераховує їх до бюджету, при цьому не має значення ані сума вкладу (депозиту), ані розмір отриманих відсотків – така ставка діє абсолютно для всіх.
Також зазначені доходи є об'єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5 %.
Слід знати, вкладники не зобов’язані декларувати свої доходи за вкладами. Банки та кредитні спілки, які нараховують доходи у вигляді процентів на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці, самостійно звітують за формою 1-ДФ, в якій відображають лише відомості про суми доходів та суми утриманого податку, не розкриваючи таємницю вкладів.
27-01-2017, 21:23
0
1 909