На площі Пресвятої Марії у Чернівцях відбувся святковий молебень та освячення води. На свято прийшли представники різних релігійних конфесій Буковини, пише molbuk.ua
Щоби не виникло плутанини, який священик кому святить воду,
митрополит Чернівецький і Буковинський Данило оголосив:
- Я хочу цей рік уже зробити якийсь регламент. Торік ми освятили воду і торік всі пішли на галай-балай святити воду. І потім хтось хотів, би йому той святив, а тоді той святив. То ми зробимо так. Колись, коли ізраїльтяни виявлялися десь поза Єрусалимом, то коли ставали молитися, поверталися у бік Єрусалиму. А як у Єрусалимі молилися, то поверталися обличчям до храму Єрусалимського. І ми так само будемо розділювати освячення. В історії так склалося, що наша церква називається східною. Відповідно, усі наші парафіяни стоять зі сходу. А римська церква називається західною історично. То всі греко-католики — із західного боку. І там до них вийдуть свої священики. Російська церква в Україні — це північ. Бо Росія від України на північ. То з боку півночі всі парафіяни російської церкви, якщо будуть представники. Отож, православні будуть мати схід і південь, московські — північ, греко і римо-католики будуть мати захід.
Люди прийшли на молебень із графинами, банками, багатолітровими бутлями. Багато хто обв'язав свої "тари" стрічками, прикрасив квітами.
-Я вже посвятила воду у церкві Святої Параскеви, але прийшла сюди на молебень, щоби й тут подивитися, скільки людей навертаються до віри,- розповіла пенсіонерка Дарія Іллівна. - Бачу, що всюди багато людей. Значить, народ навертається до віри. Може, якщо народ навернеться до Бога і буде молитися, то й війна закінчиться. Хочеться, щоби ця свята вода поміняла наше життя на краще, щоб розквітла Україна. Не потрібно робити розподіл між церквами. Я дуже рада, що хоча би дожила до цього часу, що можу сходити в церкву, одягнутися по-нашому, як наші предки ходили. Важливо, щоби ми не втратили нашого кореня.
- Водохреще - це велике християнське свято, - зазначив
міський голова Чернівців Олексій КАСПРУК. - Як сказав владика Онуфрій, це оновлення нашого хрещення. Ми маємо в Новий рік вступати з новими добрими думками для того, щоби робити добрі справи. Свята закінчуються, тепер до справ з Божю поміччю, благословінням.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
19-01-2017, 14:38
0
2 720