За сприяння наукового центру "Мала академія наук України" спільноз Європейською організацією ядерних досліджень СЕRN нещодавно вчителі з міста Чернівців мали змогу працювати у IV Науковій школі під керівництвом провідних спеціалістів найбільшої у світі лабораторії фізики високих енергій.
Про це інформує прес-служба Чернівецької ОДА, пише molbuk.ua.
33 вчителі підготували методичні розробки для учнів, щоб зацікавити їх фізикою, успішно пройшли конкурсний відбір й отримали запрошення до Швейцарії.
Програма навчання була дуже насиченою, зокрема лекції, ознайомчі екскурсії до наукових установ й експериментальних лабораторій, практичні роботи. Цікаво було дізнатися про останні досягнення CERN, які використовують у радіомедицині, поповнити відомості про будову Всесвіту, почути про дослідження на перспективу.
Окрім пошуку нових елементарних частинок, що є основним завданням Великого адронного колайдера, CERN працює над сучасними технологіями будівництва, а також має багато освітніх програм для учнівсько-студентської молоді, закоханої у фізику. Асоціація з CERN дозволила українським учителям та науковцям співпрацювати тісніше, а підприємствам відкрила можливість постачання обладнання.
Педагогів вразив високий рівень безпеки у CERN. Так, наприклад, якщо виникне пожежа, то спеціально розроблена за новітньою технологією піна заповнить усе приміщення. Крізь неї людина може проходити без труднощів і при цьому вільно дихати.
Великий адронний колайдер – найскладніша машина сучасності, створена людиною. Один із лекторів пожартував, порівнявши напрацювання багатьох країн-учасників CERN із біблійним ковчегом: "У CERN немає різниці, якого кольору твоя шкіра і якою мовою ти розмовляєш. Усі люди об’єднані однією справою. Знаєте, чим відрізняється фізик від людини, яка займається іншою діяльністю? Навіть на пляжі професор і його студент будуть лежати і про щось розмовляти. У фізиці всі рівні, немає генералів і вищих за званням, є одна спільна тема – фізика".
Слід зауважити, що Інтернет теж народився у CERN, а з ним і піксельна система опрацювання інформації. Ці технології незапатентовані лабораторією, їх зробили для проведення наукових досліджень.
Нагадаємо, що у 2011 році НЦ МАНУ і CERN підписали декларацію, яка відкрила для українських педагогів можливість брати участь у навчальних програмах Європейської організації ядерних досліджень.
За словами президента МАН Станіслава Довгого, наукові школи для вчителів на базі CERN мають вагомий вплив на формування професійного та інформаційного поля України.
Також слід зазначити, що до участі у стажуванні запрошувалися вчителі фізики, викладачі вищих навчальних закладів, керівники гуртків, секцій та наукових товариств Національного центру "Мала академія наук України", який узяв на себе витрати за переліт до Женеви і назад, за проживання, харчування та екскурсійне обслуговування учасників Школи.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
30-12-2016, 16:09
0
1 998