2017 року запроваджується новий механізм забезпечення інсулінами. Фахівці зауважують, що це врятує життя багатьом пацієнтам, адже нестачі інсуліну більше не буде. Відтепер гроші на інсулін виділятиме держава.
– Досі проводилися тендерні процедури, це була досить незручна система, – пояснює
Марина ЛЕОНОВА, головний лікар Чернівецького обласного ендокринологічного центру. – Сама тендерна процедура починалася лише після прийняття бюджету. А прийняття бюджету могло бути у нас і в лютому чи навіть березні. Після ж потрібно було ще три місяці – таких механізм – і лише у другій половині року ми починали давати інсуліни. Добре, якщо були якісь залишки інсулінів по районах, а якщо ж ні, то купували їх за місцеві кошти. У багатьох випадках хворі купувати життєво важливий інсулін самостійно. Це було дуже важко як для місцевого бюджету, так і для кожного пацієнта з цукровим діабетом, якому постійно потрібен інсулін.
Тепер же всі гроші "на інсулін" будуть розподілені по районах і на міське управління. Держава допомагатиме місцевому бюджету. Відповідно препарат стане набагато доступнішим, не буде його затримки, до того ж спектр вибору інсулінів буде ширший – від вітчизняного до закордонних виробників. Із рецептом, який видає ендокринолог, хворий буде йде в аптеку і отримуватиме препарат.
Таке нововведення допоможе також, скажімо, швидше приймати рішення лікарям, якщо хворого потрібно перевести з одного інсуліну на інший.
За словами Марини Леонової, із 1 квітня 2017 року така система буде діяти і на цукрознижувальні таблетовані препарати. Раніше їх закуповували за місцеві бюджети, а це було надзвичайно важко, адже у районах не завжди вистачало коштів, тим більше до кінця року. Тепер хворі матимуть можливість отримувати таблетовані препарати швидко і без затримок.
СтатистикаНа Буковині 38 тисяч хворих на цукровий діабет. 40% із них перебувають на таблетованих цукрознижувальних препаратах. 5 318 хворих – на інсулінотерапії, серед них 170 – дітей.
Закордонний досвідЗабезпечення державою інсуліну для хворих здійснюється як в країнах Західної Європи, так і в Центральноєвропейському регіоні. Наприклад, Туреччина, Румунія, Чехія забезпечують повністю інсулінами, включаючи аналоги. Пацієнти в цих країнах не знають, що таке залишитися без життєво важливих ліків в разі затримки з проведенням тендерних закупівель.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
22-12-2016, 19:25
0
1 696