DataLife Engine > Новини Чернівців / новини > На Буковині дефіциту інсуліну більше не буде

На Буковині дефіциту інсуліну більше не буде

На Буковині дефіциту інсуліну більше не буде

2017 року запроваджується новий механізм забезпечення інсулінами. Фахівці зауважують, що це врятує життя багатьом пацієнтам, адже нестачі інсуліну більше не буде. Відтепер гроші на інсулін виділятиме держава.

– Досі проводилися тендерні процедури, це була досить незручна система, – пояснює Марина ЛЕОНОВА, головний лікар Чернівецького обласного ендокринологічного центру. – Сама тендерна процедура починалася лише після прийняття бюджету. А прийняття бюджету могло бути у нас і в лютому чи навіть березні. Після ж потрібно було ще три місяці – таких механізм – і лише у другій половині року ми починали давати інсуліни. Добре, якщо були якісь залишки інсулінів по районах, а якщо ж ні, то купували їх за місцеві кошти. У багатьох випадках хворі купувати життєво важливий інсулін самостійно. Це було дуже важко як для місцевого бюджету, так і для кожного пацієнта з цукровим діабетом, якому постійно потрібен інсулін.
Тепер же всі гроші "на інсулін" будуть розподілені по районах і на міське управління. Держава допомагатиме місцевому бюджету. Відповідно препарат стане набагато доступнішим, не буде його затримки, до того ж спектр вибору інсулінів буде ширший – від вітчизняного до закордонних виробників. Із рецептом, який видає ендокринолог, хворий буде йде в аптеку і отримуватиме препарат.

Таке нововведення допоможе також, скажімо, швидше приймати рішення лікарям, якщо хворого потрібно перевести з одного інсуліну на інший.
За словами Марини Леонової, із 1 квітня 2017 року така система буде діяти і на цукрознижувальні таблетовані препарати. Раніше їх закуповували за місцеві бюджети, а це було надзвичайно важко, адже у районах не завжди вистачало коштів, тим більше до кінця року. Тепер хворі матимуть можливість отримувати таблетовані препарати швидко і без затримок.

Статистика
На Буковині 38 тисяч хворих на цукровий діабет. 40% із них перебувають на таблетованих цукрознижувальних препаратах. 5 318 хворих – на інсулінотерапії, серед них 170 – дітей.

Закордонний досвід
Забезпечення державою інсуліну для хворих здійснюється як в країнах Західної Європи, так і в Центральноєвропейському регіоні. Наприклад, Туреччина, Румунія, Чехія забезпечують повністю інсулінами, включаючи аналоги. Пацієнти в цих країнах не знають, що таке залишитися без життєво важливих ліків в разі затримки з проведенням тендерних закупівель.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook



Повернутися назад