До кінця року відсоток будинків у Чернівцях, в яких встановлені теплові лічильники, перевищить 50. Тож тоді і для чернівчан вступить у силу постанова Кабміну щодо нарахування за спожите тепло за середніми показниками лічильника.
Про це на своєму брифінгу у понеділок, 12 грудня, повідомив
міський голова Чернівців Олексій КАСПРУК, пише molbuk.ua
- Була прийнята постанова Кабміну, де нарахування оплати за спожите тепло здійснюються за середніми показниками лічильника. Але тільки для тих міст, де кількість лічильників складає більше 50 відсотків, - зазначив О. Каспрук. - Незважаючи на наші заклики встановлювати лічильники, ця робота була жвавою, але недостатньою для того, щоби ми цей поріг пройшли. Сьогодні ми виділили кошти, є заявки, прийняті департаментом житлово-комунального господарства і "Теплокомуненерго" від тих будинків, мешканці яких готові ці лічильники ставити. Передбачаю, що до кінця року ми вийдемо на цей відсоток (більше 50) і зможемо робити нарахування. У будь-якому випадку ми продовжимо цю розмову у вівторок, 13 грудня, уже з представниками уряду.
Водночас О.Каспрук зауважив, що лічильники насправді не дають можливості економити. Найкращий спосіб – утеплювати власні помешкання за допомогою енергозберігаючих заходів, а також підтримати програму енергозбереження у бюджетних установах.
- Моніторю ситуацію по інших містах і розумію, що якщо ситуація з температурним режимом буде набагато суворішою, ніж прописано у спрогнозованих показниках, то ті люди, які будуть споживати реальне тепло по лічильниках, будуть платити більше, ніж ті, хто сплачуватиме за квадратні метри, - сказав мер. - Така ситуація також можлива. Тому зараз всі ці варіанти прораховуємо. І крім того, повторюся, лічильник – це тільки облік. Він не дає можливості економити. Лічильник не зменшує енергоспоживання. Для цього треба утеплені вікна, фасади, під’їзди, індивідуальні теплові пункти, над чим ми працюємо. Самостійно за кошти міського бюджет виконати такий обсяг робіт ми не можемо. У нас, за попередніми розрахунками, тільки 50-60 мільйонів на наступний рік мають піти на співфінансування програм утеплення житла, близько 12 мільйонів - для співфінансування на утеплення лічильників. А нам ще треба фінансувати багато різних сфер. Тому нам вкрай необхідно іти шляхом наших колег із європейських та українських міст і залучати вільний фінансовий ресурс на ці цілі. І я дуже сподіваюся, що депутати все ж таки підтримають програми, які спрямовані не на те, щоби "одягнути кредитне ярмо на шию наших дітей та внуків", як вони говорять. А на те, щоби завтра почати економити на споживанні тепла. І за рахунок цієї економії повертати цей фінансовий ресурс.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
13-12-2016, 09:19
0
2 485