RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У Чернівцях обговорять присвоєння проектованим вулицям назв

У Чернівцях оголошується проведення громадського обговорення з питання присвоєння проектованим вулицям імен визначних культурних, громадських діячів та назв історичних подій.

Про це повідомляє прес-слжба міської ради.

До розгляду пропозицій щодо присвоєння проектованим вулицям імен визначних культурних, громадських діячів та назв історичних подій, і врахування громадської думки під час прийняття відповідного рішення, Чернівецька міська рада пропонує мешканцям міста долучитися до громадського обговорення з питання найменування нових вулиць запропонованих міською топонімічною комісією. Пропонується в масиві житлової та громадської забудови, обмеженому вулицями Сторожинецькою, Рівненською, Героїв Майдану та проспектом Незалежності присвоїти проектованим вулицям назви:

1) бульвар Буковинського віча;
2) вулицю Йозефа Шумпетера (на фото);
3) вулицю Євгена Ерліха;
4) вулицю Ганса Гросса.


Довідка

Буковинське віче – народні збори, організовані 3 листопада 1918 року в Чернівцях Українським крайовим комітетом (Омелян Попович, Осип Бурачинський та інші), утвореним там 25 жовтня 1918 року, як складова частина Української Національної Ради у Львові. На зборах були присутні понад 10 000 осіб з усіх повітів Буковини. Збори відбувались на центральній площі міста перед магістратом. Віче проголосило возз’єднання Буковини Північної (загалом Кіцманський, Заставнівський, Вижницький, Вашковецький повіти, українська частина Чернівецького і Серетського повітів та переважно українські громади Сторожинецького, Радовецького та Комполунзького повітів) із Західно-Українською Народною Республікою та злуку з "Великою Україною". Віче також висловило протест проти спроб Румунської національної ради, створеної 27 жовтня 1918 року у Чернівцях, оголосити всю Буковину "румунською землею". 6 листопада 1918 року владу на території Північної Буковини перебрав Український комітет на чолі з О.Поповичем. Законні прагнення українського населення Північної Буковини не здійснилися. 11 листопада 1918 року королівська Румунія — всупереч волевиявленню Буковинського народного віча — захопила Північну Буковину разом з Чернівцями. Тут 28 листопада 1918 року було сфабриковане рішення т. зв. Генерального Конгресу Буковини, що складався винятково з румунів, про об’єднання Буковини з Румунією.

Йозеф Алоїз Шумпетер (1883-1950) – видатний теоретик, методолог у галузі економіки, аналітик тенденцій соціально-економічних процесів. Професор Гарвардського університету (1932-1950р.), Президент Американської економічної асоціації (1948р.), Міністр фінансів Австрії (1919-1920р.). В період з 1909 по 1911 рр. Й.А. Шумпетер жив і працював у м.Чернівці. Саме тут, перебуваючи на посаді професора Чернівецького університету, вчений написав і видав книгу "Теорія економічного розвитку", яка належить до найвідоміших праць економічної науки ХХ століття. Періодично у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича проходять міжнародні конференції, що присвячені науковій економічній спадщині Й.А. Шумпетера і які відвідують численні закордонні та українські делегації.

Євген Ерліх (Eugen Ehrlich) – всесвітньо відомий науковець-юрист, педагог, ректор Чернівецького університету. Євген Ерліх народився 14 вересня 1862 року у м. Чернівці. Закінчив польськомовну семінарію в Самборі на Львівщині. Закінчивши у 1883 році Віденський університет, займається наукою і у 1886 році отримує вчене звання доктора права. У 1893 році у Берліні вийшла його книга "Мовчазне волевиявлення", за яку в серпні 1894 року він був удостоєний звання приват-доцента. В листопаді 1896 року Євген Ерліх був призначений на посаду екстраординарного професора Чернівецького університету, а 1900 року він отримує звання ординарного професора римського права. 1901 року Євген Ерліх був обраний на посаду декана юридичного факультету Чернівецького університету, а 1906 року – на посаду ректора університету. Євген Ерліх був визначним ученим-юристом. Майже всі його роботи (особливо "Основи соціології права") були неодноразово перевидані багатьма мовами: англійською, французькою, японською та ін. Світове визнання серед теоретиків права Євген Ерліх отримав як один із засновників так званої соціології права, особливо з того часу, коли він створив у Чернівецькому університеті свої семінари "живого права" для дослідження правової діяльності і почав викладати свої соціологічно-правові погляди в друкованих працях. Ерліх був активним учасником громадського життя краю. Виступав в пресі з актуальних питань соціально-культурного життя, займався правотворчою роботою в місцевому парламенті. Помер Євген Ерліх у Відні 2 травня 1922 року. Похований там же.

Ганс Гросс (Hans Gross) – всесвітньо відомий науковець, кримінолог, засновник австрійської кримінологічної школи. Народився 26 грудня 1847 року в місті Грац, Австрія. Упродовж 1869-1870 pоків Гросс навчається у гімназії та Грацькому університеті. 31 липня 1870 року Гросс отримує у Грацькому університеті вчений ступінь доктора права. У 1871 pоку Гросс починає працювати судовим слідчим у Фельдбасі, Леобені (Верхня Штирія) та Граці. 1 серпня 1898 року Гросс, не отримавши звання доцента, був направлений на роботу до Чернівецького університету. 16 грудня 1898 року Гросса призначено ординарним професором кримінального права Чернівецького університету. З 1 березня 1899-го по 31 липня 1902-го Гросс читає в Чернівецькому університеті курси кримінального процесу, матеріального кримінального права і пенітенціарного права, веде семінари з кримінального права. В 1899 р. Гросс публікує третє видання всесвітньовідомого "Порадника для судових слідчих як системи криміналістики". У 1899–1900 роках Ганс Гросс працює на посаді декана юридичного факультету Чернівецького університету. Під час роботи в Чернівецькому університеті редагує заснований ним журнал "Архів кримінальної антропології і криміналістики" – перше в світі кримінологічне наукове періодичне видання. Прийняв активну участь у заснуванні і діяльності "Юридико-державознавчого товариства" у Чернівцях. У березні 1902 року Гросс направлений на роботу до Німецького Університету в Празі, 1905 року – на посаду ординарного професора австрійського кримінального права і кримінального процесу в університет Граца. 9 грудня 1915 р. Гросс помирає від запалення легенів у власному будинку у м. Грац. Сьогодні Ганс Гросс справедливо визнається одним із основоположників сучасної криміналістики і слава цієї людини є гордістю нашої держави також, оскільки на початку становлення і розвитку науки криміналістики вчений працював саме в Чернівцях.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Igor
12-12-2016, 14:09
Коментарів 0 Переглядів 1 725



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.