Новорічні свята можна зустріти у Карпатах і прикрасити ялинку на галявині.
Замість традиційного сидіння новорічної ночі біля телевізора можна насолодитися зимовою природою, скуштувати домашні настоянки і гуцульські страви.
"Ми з чоловіком і друзями вже двічі зустрічали Новий рік у Карпатах. Ще за два місяці замовляємо місця у готелі. Беремо із собою новорічні іграшки та гірлянди, якими прикрашаємо зелену ялинку на лісовій галявині, – розповіла
чернівчанка Анастасія КОЗАК. – А новорічну ніч проводимо у ресторані, що при готелі. Збираються зовсім незнайомі люди, які танцюють, співають, проводять жартівливі конкурси. Потім йдемо гуртом кататися з гори на великих санках. Так ми знайшли багато нових друзів. Такий відпочинок на три дні обійдеться у п’ять тисяч гривень на двох".
На святковому столі – юшка з білих грибів Екскурсійне бюро організовує для чернівчан гуцульський Новий рік у селі Криворівня, де знімався відомий фільм з Іваном Миколайчуком "Тіні забутих предків". За три дні та дві ночі треба заплатити 2450 гривень.
– Виїжджаємо з Чернівців автобусом 30 грудня на гірсько-лижний курорт Мигово, де можна буде покататися на лижах, санчатах, ковзанах. Обідаємо в колоритному ресторані у Вижниці. Потім відвідуємо маєток cвятого Миколая у селі Пістинь, а в Косові дегустуємо домашні лікери та настоянки, – повідомив програму новорічного туру
екскурсовод Павло КОЛЯДИНСЬКИЙ. – Село Криворівня розташоване серед мальовничих гір. Тут любили відпочивати Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник. Поселяємося в готелі у сільській садибі "Гуцульська рапсодія" та готуємося до зустрічі Нового року. На святковому столі будуть традиційний олів’є, холодець, юшка з білих грибів, бануш із бринзою та шкварками, голубці, вареники на пару, узвар, медовуха, домашнє вино. Наступного дня після сніданку туристи відвідають Верховину, де побувають у музеях фільму "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова та "Карпатської магії", хаті-гражді.
Новорічна ніч – у замку з привидамиОдне з турагентств пропонує провести новорічну ніч у старовинному замку "Радомисль" на Житомирщині. Це обійдеться у 2100 гривень.
– Гостьові кімнати замку представляють собою чернечі келії, обладнані меблями та сучасною технікою, і виходять вікнами-бійницями на острови ландшафтного парку – розповіла менеджер Тетяна. – Є тут острів Кохання у формі серця. Як свідчить легенда, хто побуває на ньому, буде щасливий. У замку знаходиться єдина у світі колекція ікон, яка налічує 5000 експонатів. Романтична новорічна вечеря відбуватиметься у Камінній залі, де горітиме камін і буде чути шум водоспаду.
Новий рік можна зустріти по-угорськи в унікальному селі Четфалва на Закарпатті. Скуштувати незвичайні страви: спеціальний новорічний овочевий салат чоломад, бульйон угорський із чігою, перкельт (свинина, тушкована з червоним перцем, – авт.) з гарнірами нокедлі і торгоня. Спробувати палинки, продегустувати найкращі марочні вина у стародавніх підвала та приватних господарів. Відвідати Мукачівський замок і парац Шенборнів, скупатися в термальному басейні, лікувальних "Джерелах краси".
– Розважатимуть гостей фольклорний ансамбль "Четфалвош" та естрадний ансамбль "Тиса". Можна буде навчитися танцювати чардаш, – запевнила пані Тетяна. – Перший сніданок у новому 2017 році складатиметься із спеціальних щасливих страв. Хто скуштує їх, буде здоровий і щасливий. Гостям запропонують домашню ковбасу, квашену капусту з м’ясом. Така новорічна угорська рапсодія на три дні та дві ночі обійдеться у 2590 гривень.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook