RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Дешевше, ніж у Польщі, та легше адаптуватися: в Чернівцях презентували програму безкоштовної освіти у Словаччині

Громадська організація "Словацько-українське культурно-освітнє товариство" презентувала сьогодні, 25 листопада, у Чернівцях освітню програму "Free Student", яка надає можливість українським студентам безкоштовно навчатися у кількох ВНЗ Словацької республіки.

Програма передбачає здобуття безкоштовної вищої освіти у трьох державних університетах: Ружомберзькому католицькому університеті, технічному університеті в Кошицях, а також у Пряшівському університеті, повідомляє кореспондент molbuk.ua. Диплом після завершення навчання дійсний не тільки в Європі, а й у США, Канаді, Австралії.

Як зазначив Роман Фрич, голова ГО, викладач Ружомберзького католицького університету, дана програма діє всього другий рік. Поки що словацьке навчання не таке популярне, як, скажімо, у Польщі, однак рівень знань дуже хороший. В місцевих університетах навчається зараз всього тисяча студентів.

Попри безліч можливостей закордонної освіти, у першу чергу представники товариства звертали увагу на питання фінансів.

"Ми намагалися зробити нашу програму наближеною до середнього класу, зробити навчання доступним. Українці можуть навчатися безкоштовно, для проживання і харчування передбачені певні пільги. В місяць - від 40 до 65 євро за проживання тому, що держава компенсує частину, так само харчування: в університетській чи гуртожитській їдальні дитина може перше, друге, трєтє взяти собі за 1-1,5 євро. Ціни в магазинах - приблизно, як у нас, в гуртожитках є всі умови, живуть по двоє-троє. 150-200 євро треба в середньому мати на місяць, щоб спокійно там жити, - це вдвічі менше за ціни в тій же Польщі. Щодо здоров'я, забезпечуємо медичним страхуванням", - пояснює Р. Фрич.

Він каже: не ставлять за мету відібрати найрозумніших чи найталановитіших.

"Питання в "середніх" дітях, тобто , якщо вони, наприклад, хочуть вступити на технічну спеціальність, за профільні предмети - математику і фізику, - мають мати бал не нижче середнього. ЗНО не потрібне, що дуже позитивно. Є можливість поїхати в ознайомчу поїздку, побачити умови, поспілкуватися з викладачами, - розповідає він. - Мені дуже хочеться, щоби українські студенти здобували європейську освіту, закріплювали навики в європейських країнах, а потім поверталися в Україну і піднімали рівень життя тут".

Студенти можуть обрати собі різноманітні напрямки освіти: економічні спеціальності, медицина, журналістика, будівельні спеціальності. Також можна вступати на навчання в магістратуру та обирати собі фах після дев'ятого класу.

"Дуже цікавий напрямок менеджменту у сфері туризму: наприклад, інститут від університету Ружомберку знаходиться в місті Попрад - це основна туристична зона Словаччини. Дитина вчить туризм теоретично і зранку до вечора бачить, як це працює на практиці. В університета є договір з провідними туроператорами щодо підробітку студентів на вихідних в готелях, на гірськолижних курортах. Крім цього, студенти, що там працюють, можуть отримати пільговий скі-пас на всю зиму за 20 євро в той час, як добовий коштує 30 євро", - зазначає він.

Як розповідає Душан КОВАЧ, заступник декана із закордонної співпраці та зв'язків Ружомберзького католицького університету, у студентів буде можливість перехресного, комбінованого навчання, коли можна обирати один предмет з однієї спеціальності, другий - з якоїсь іншої. Студент може отримувати стипендію від 500 до 1000 євро за результатами навчання за попередній рік. Також можна вивчати по дві іноземні мови. А ось словацьку варто знати ще до навчання. Можна записатися на чотиримісячні мовні курси, вартістю 4,5 тисячі гривень: цього буде достатньо для початку, а вільно вивчити мову можна уже в процесі: "Наші мови дуже схожі, тому вчити її не важко", - додає.

Досвідом поділився Євгеній Мороз, батько одного зі студентів, який вступив до університету Словаччини минулоріч.

Дешевше, ніж у Польщі, та легше адаптуватися: в Чернівцях презентували програму безкоштовної освіти у Словаччині


"Хочу відмітити: достатньо легко пройшла адаптація до тієї обстановки, українська та словацька мови десь на третину зрозумілі одразу, навіть без підготовки. За один-два місяці мій син сказав, що на побутовому рівні вже ніяких труднощів не виникає, чого боялися більше всього. Син відмічає, що підготовка на рівні школи, яка була в нас, сильно схожа на рівень словаків. Більше того, ліцей №1, де він вчився, дав базу фізико-математичних знань трохи більшу, ніж треба там на початку в університеті. Ця країна достатньо легка для того, щоби відправляти туди дітей", - розповідає він.

Дізнатися більше можна буде на презентаційній зустрічі майбутніх студентів та їхніх батьків 1 грудня о 17:00 в готелі "Буковина".

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Марина Кавкало
25-11-2016, 17:25
Коментарів 0 Переглядів 4 380



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.