Дешевше, ніж у Польщі, та легше адаптуватися: в Чернівцях презентували програму безкоштовної освіти у Словаччині

Новини Чернівців / новини
4 413
0
Дешевше, ніж у Польщі, та легше адаптуватися: в Чернівцях презентували програму безкоштовної освіти у Словаччині

Громадська організація "Словацько-українське культурно-освітнє товариство" презентувала сьогодні, 25 листопада, у Чернівцях освітню програму "Free Student", яка надає можливість українським студентам безкоштовно навчатися у кількох ВНЗ Словацької республіки.

Програма передбачає здобуття безкоштовної вищої освіти у трьох державних університетах: Ружомберзькому католицькому університеті, технічному університеті в Кошицях, а також у Пряшівському університеті, повідомляє кореспондент molbuk.ua. Диплом після завершення навчання дійсний не тільки в Європі, а й у США, Канаді, Австралії.

Як зазначив Роман Фрич, голова ГО, викладач Ружомберзького католицького університету, дана програма діє всього другий рік. Поки що словацьке навчання не таке популярне, як, скажімо, у Польщі, однак рівень знань дуже хороший. В місцевих університетах навчається зараз всього тисяча студентів.

Попри безліч можливостей закордонної освіти, у першу чергу представники товариства звертали увагу на питання фінансів.

"Ми намагалися зробити нашу програму наближеною до середнього класу, зробити навчання доступним. Українці можуть навчатися безкоштовно, для проживання і харчування передбачені певні пільги. В місяць - від 40 до 65 євро за проживання тому, що держава компенсує частину, так само харчування: в університетській чи гуртожитській їдальні дитина може перше, друге, трєтє взяти собі за 1-1,5 євро. Ціни в магазинах - приблизно, як у нас, в гуртожитках є всі умови, живуть по двоє-троє. 150-200 євро треба в середньому мати на місяць, щоб спокійно там жити, - це вдвічі менше за ціни в тій же Польщі. Щодо здоров'я, забезпечуємо медичним страхуванням", - пояснює Р. Фрич.

Він каже: не ставлять за мету відібрати найрозумніших чи найталановитіших.

"Питання в "середніх" дітях, тобто , якщо вони, наприклад, хочуть вступити на технічну спеціальність, за профільні предмети - математику і фізику, - мають мати бал не нижче середнього. ЗНО не потрібне, що дуже позитивно. Є можливість поїхати в ознайомчу поїздку, побачити умови, поспілкуватися з викладачами, - розповідає він. - Мені дуже хочеться, щоби українські студенти здобували європейську освіту, закріплювали навики в європейських країнах, а потім поверталися в Україну і піднімали рівень життя тут".

Студенти можуть обрати собі різноманітні напрямки освіти: економічні спеціальності, медицина, журналістика, будівельні спеціальності. Також можна вступати на навчання в магістратуру та обирати собі фах після дев'ятого класу.

"Дуже цікавий напрямок менеджменту у сфері туризму: наприклад, інститут від університету Ружомберку знаходиться в місті Попрад - це основна туристична зона Словаччини. Дитина вчить туризм теоретично і зранку до вечора бачить, як це працює на практиці. В університета є договір з провідними туроператорами щодо підробітку студентів на вихідних в готелях, на гірськолижних курортах. Крім цього, студенти, що там працюють, можуть отримати пільговий скі-пас на всю зиму за 20 євро в той час, як добовий коштує 30 євро", - зазначає він.

Як розповідає Душан КОВАЧ, заступник декана із закордонної співпраці та зв'язків Ружомберзького католицького університету, у студентів буде можливість перехресного, комбінованого навчання, коли можна обирати один предмет з однієї спеціальності, другий - з якоїсь іншої. Студент може отримувати стипендію від 500 до 1000 євро за результатами навчання за попередній рік. Також можна вивчати по дві іноземні мови. А ось словацьку варто знати ще до навчання. Можна записатися на чотиримісячні мовні курси, вартістю 4,5 тисячі гривень: цього буде достатньо для початку, а вільно вивчити мову можна уже в процесі: "Наші мови дуже схожі, тому вчити її не важко", - додає.

Досвідом поділився Євгеній Мороз, батько одного зі студентів, який вступив до університету Словаччини минулоріч.

Дешевше, ніж у Польщі, та легше адаптуватися: в Чернівцях презентували програму безкоштовної освіти у Словаччині


"Хочу відмітити: достатньо легко пройшла адаптація до тієї обстановки, українська та словацька мови десь на третину зрозумілі одразу, навіть без підготовки. За один-два місяці мій син сказав, що на побутовому рівні вже ніяких труднощів не виникає, чого боялися більше всього. Син відмічає, що підготовка на рівні школи, яка була в нас, сильно схожа на рівень словаків. Більше того, ліцей №1, де він вчився, дав базу фізико-математичних знань трохи більшу, ніж треба там на початку в університеті. Ця країна достатньо легка для того, щоби відправляти туди дітей", - розповідає він.

Дізнатися більше можна буде на презентаційній зустрічі майбутніх студентів та їхніх батьків 1 грудня о 17:00 в готелі "Буковина".

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

20:35
В Україні знизять ціни ще на понад сотню ліків
20:19
Росія застосовує заборонені хімічні речовини на Куп’янському напрямку
19:55
Цей додаток стрімко розряджає акумулятор вашого iPhone
19:37
РФ вдарила по цивільних об’єктах у Запорізькій і Дніпропетровській областях
19:20
Шість країн і ЄС обіцяють більше допомоги Україні та нові санкції проти РФ
18:59
Кікбоксери Буковини билися у напруженому чемпіонаті області
18:37
Військові знову активно замовляють будівництво фортифікацій
18:30
Розумне електроопалення: як налаштувати систему для максимальної ефективності*
реклама

Колонка

Читають Коментують
У Чернівцях під час ремонтних робіт у кав’ярні виявили автентичний фасад
20 536
На зупинку на Калинівському ринку витратять майже три мільйони
5 739
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
4 420
30 березня: церковне свято сьогодні, особливі прикмети дня і чого не можна робити
4 394
Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
4 152
У Чернівцях відбувся всеукраїнський освітянський форум
4 044
У Покровську загинув військовослужбовець Чернівецького обласного ТЦК
3 936
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
3 568
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
2 498
Витягати з того світу – це просто робота: Чернівецький центр екстреної медичної допомоги очолив рейтинг успішних реанімацій в Україні
2 252

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм