Лише в деяких школах на Буковині є душові кабіни, де діти можуть помитися після уроків фізкультури.
У школах Чернівців також існує така проблема, погоджується
головний спеціаліст управління освіти міськради Володимир ЦУРКАН. Втім, зауважує, що це не проблема лише наших шкіл, а всієї системи освіти. Бо навіть якщо б у кожній школі були душові кабінки, то за 10 хвилин перерви 30 учнів не встигнуть там помитися. Іншим виходом могла би стати зміна розкладу уроків, коли фізкультуру перенесли б на шостий-сьомий уроки. Проте це також неможливо, тому що більшість шкіл міста знаходяться у старих приміщеннях, де лише один спортзал, і той "за щастя". Та є у місті й такі школи, де немає спортзалу і учні ходять до сусідніх навчальних закладів для занять фізкультурою, а влітку – до парку чи на стадіон.
– Душові кабінки є лише у гімназіях №2 та №3, – розповів Володимир Цуркан. – Та навіть якщо встановити кабінки, це не вихід. Бо як за 10-15 хвилин перерви 30 учнів можуть встигнути прийняти душ, підсушитися, переодягнутися? Для дівчат також потрібна тоді і сушка, щоб у холодну пору року волосся підсушити. У нас їх немає. І можливості поставити уроки фізкультури останніми у розкладі також немає, хоча ми би залюбки це робили. Бо ж у школі – лише один спортзал і, до прикладу, п’ять класів. Є лише кілька шкіл, де по два спортзали. Це школи №16, №31, а також великий і малий спортзали для учнів початкових класів – у ліцеї №4 та гімназії №7. Є заклади, де взагалі немає спортзалів – у ліцеях №3 та №1. Учні з ліцею №3 в теплу року ходять займатися до парку і на стадіон "Буковина". А взимку займаються у школі №30. А учні ліцею №1 приходять у суботу займатися у спортзалі школи №14. На жаль, у створенні додаткових спортзалів у школах не зарадять ні управління освіти, ні батьки. Це лише у нових школах, згідно плану, передбачені два спортзали. Інші школи, які давно відкриті, мають по одному спортзалу і ще максимум – зал для молодших учнів. І тут, як би не хотілося, нічого не поробиш. Це проблема не міста, а системи освіти загалом.
Душові зробили батькиТа все ж приклад деяких закладів у Чернівцях показує, що принаймні облаштувати кілька душових кабінок у школах можна, нехай і за кошти батьків. Зокрема у гімназії №2 зусиллями батьківського комітету біля спортзалу облаштовані роздягальні, душові кабінки та вбиральні – окремо для хлопців та для дівчат.
Вчитель фізкультури Зоя ЗАГУРСЬКА та самі учні запевняють: це дуже зручно і після інтенсивних занять, якщо діти встигають, то заходять до душової сполоснутися.
– Завжди на уроках нагадуємо про гігієнічні вимоги учням, про змінний одяг та взуття, переодягання в чистий одяг після уроку, – зазначає Зоя Загурська. – Нагадуємо, що діти можуть взяти чисті рушнички з собою. У нас є гаряча вода, мило, душові кабінки, умивальники, тож помитися – це не проблема. Щоправда, коли між уроками 5-10 хвилин перерви, звісно, увесь клас помитися не встигає. Тому частково тільки. Після тренувань, звичайно, у дітей така можливість є. На тренуваннях група менша і часу у них більше.
– Мені дуже подобаються уроки фізкультури, – каже
учениця сьомого класу гімназії №2 Олена ОЛЕКСЮК. – Ми з дівчатами любимо грати у волейбол. Зазвичай у нас уроки фізкультури у першій половині дня, другою-третьою парою. Якщо багато вправ виконали, можемо скористатися душовою кабінкою, там є гаряча вода. Це дуже зручно.
– У нас увесь клас спортивний і ми би хотіли, щоби фізкультура була щодня, – зізнається семикласник Женя ВЛАСЮК. – Я би взагалі хотів, щоби фізкультура була першим, другим, третім, четвертим, п’ятим і шостим уроками. Це дуже добре, що у нас після уроків є можливість помитися. Батьківський комітет зібрав гроші і зробив нам теплу воду, душові кабінки. Вони були і раніше, але зламані. Також колись була лише одна вбиральня, у дівчачій роздягальні. А тепер є окремо і для хлопців, і для дівчат.
22-10-2016, 14:05
0
3 850