RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Лише в деяких школах на Буковині є душові кабіни, де діти можуть помитися після уроків фізкультури


Лише в деяких школах на Буковині є душові кабіни, де діти можуть помитися після уроків фізкультури.

У школах Чернівців також існує така проблема, погоджується головний спеціаліст управління освіти міськради Володимир ЦУРКАН.

Втім, зауважує, що це не проблема лише наших шкіл, а всієї системи освіти. Бо навіть якщо б у кожній школі були душові кабінки, то за 10 хвилин перерви 30 учнів не встигнуть там помитися. Іншим виходом могла би стати зміна розкладу уроків, коли фізкультуру перенесли б на шостий-сьомий уроки. Проте це також неможливо, тому що більшість шкіл міста знаходяться у старих приміщеннях, де лише один спортзал, і той "за щастя". Та є у місті й такі школи, де немає спортзалу і учні ходять до сусідніх навчальних закладів для занять фізкультурою, а влітку – до парку чи на стадіон.

– Душові кабінки є лише у гімназіях №2 та №3, – розповів Володимир Цуркан. – Та навіть якщо встановити кабінки, це не вихід. Бо як за 10-15 хвилин перерви 30 учнів можуть встигнути прийняти душ, підсушитися, переодягнутися? Для дівчат також потрібна тоді і сушка, щоб у холодну пору року волосся підсушити. У нас їх немає. І можливості поставити уроки фізкультури останніми у розкладі також немає, хоча ми би залюбки це робили. Бо ж у школі – лише один спортзал і, до прикладу, п’ять класів. Є лише кілька шкіл, де по два спортзали. Це школи №16, №31, а також великий і малий спортзали для учнів початкових класів – у ліцеї №4 та гімназії №7. Є заклади, де взагалі немає спортзалів – у ліцеях №3 та №1. Учні з ліцею №3 в теплу року ходять займатися до парку і на стадіон "Буковина". А взимку займаються у школі №30. А учні ліцею №1 приходять у суботу займатися у спортзалі школи №14. На жаль, у створенні додаткових спортзалів у школах не зарадять ні управління освіти, ні батьки. Це лише у нових школах, згідно плану, передбачені два спортзали. Інші школи, які давно відкриті, мають по одному спортзалу і ще максимум – зал для молодших учнів. І тут, як би не хотілося, нічого не поробиш. Це проблема не міста, а системи освіти загалом.

Душові зробили батьки

Та все ж приклад деяких закладів у Чернівцях показує, що принаймні облаштувати кілька душових кабінок у школах можна, нехай і за кошти батьків. Зокрема у гімназії №2 зусиллями батьківського комітету біля спортзалу облаштовані роздягальні, душові кабінки та вбиральні – окремо для хлопців та для дівчат. Вчитель фізкультури Зоя ЗАГУРСЬКА та самі учні запевняють: це дуже зручно і після інтенсивних занять, якщо діти встигають, то заходять до душової сполоснутися.

– Завжди на уроках нагадуємо про гігієнічні вимоги учням, про змінний одяг та взуття, переодягання в чистий одяг після уроку, – зазначає Зоя Загурська. – Нагадуємо, що діти можуть взяти чисті рушнички з собою. У нас є гаряча вода, мило, душові кабінки, умивальники, тож помитися – це не проблема. Щоправда, коли між уроками 5-10 хвилин перерви, звісно, увесь клас помитися не встигає. Тому частково тільки. Після тренувань, звичайно, у дітей така можливість є. На тренуваннях група менша і часу у них більше.

– Мені дуже подобаються уроки фізкультури, – каже учениця сьомого класу гімназії №2 Олена ОЛЕКСЮК. – Ми з дівчатами любимо грати у волейбол. Зазвичай у нас уроки фізкультури у першій половині дня, другою-третьою парою. Якщо багато вправ виконали, можемо скористатися душовою кабінкою, там є гаряча вода. Це дуже зручно.

– У нас увесь клас спортивний і ми би хотіли, щоби фізкультура була щодня, – зізнається семикласник Женя ВЛАСЮК. – Я би взагалі хотів, щоби фізкультура була першим, другим, третім, четвертим, п’ятим і шостим уроками. Це дуже добре, що у нас після уроків є можливість помитися. Батьківський комітет зібрав гроші і зробив нам теплу воду, душові кабінки. Вони були і раніше, але зламані. Також колись була лише одна вбиральня, у дівчачій роздягальні. А тепер є окремо і для хлопців, і для дівчат.
Редактор: Галина Олійник
22-10-2016, 14:05
Коментарів 0 Переглядів 3 850

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.