Троє працівників школи №41 у Чернівцях, в якій нещодавно травмувався першокласник, заслуговують на догану: директор школи, класовод та вихователь групи продовженого дня.
Таку думку в коментарі кореспондентові molbuk.ua висловив
начальник управління освіти Чернівецької міськради Сергій МАРТИНЮК, коментуючи випадок із травмованим хлопчиком, який згодом опинився у реанімації.
- Як на мене, то однозначно троє людей заслуговують догани: директор школи, класовод і вихователь групи продовженого дня. Всі грубо порушили посадові інструкції, - вважає головний освітянин міста.
Наразі, каже С. Мартинюк, створені дві комісії щодо з’ясування обставин цієї ситуації. Одну створив міський голова, іншу – саме управління освіти.
- Ми створили свою комісію в управлінні освіти, вивчали це питання, знайшли ряд порушень з боку директора, класовода і вихователя групи продовженого дня. Ми свої попередні висновки зробили. Але конкретних рухів поки що не робимо, чекаємо висновків комісії, створеної міським головою.
-На нашу думку, адміністрація школи №41 спрацювала неправильно у трьох моментах, - вважає С. Мартинюк. - Перше – це те, що не була викликана швидка допомога, коли дізналися, що дитині зле, що вона впала і вдарилася головою. Голова – це не жарти. Їхня версія – що дитина скаржилася, що болить коліно. Але ж дитина впала, з носа пішла кров. То однозначно треба було викликати швидку допомогу. Другий момент – не були попереджені батьки. Мама планово прийшла через півтори години. Дитинка впала о другій годині, о пів четвертій мама прийшла забирати і її вже перед фактом поставили, що, мовляв, ваша дитина упала. І третій момент – що управління освіти про це дізналося тільки у вівторок, четвертого жовтня (а це трапилося ще у четвер, 29 вересня), і то зовсім з інших джерел, а не від адміністрації закладу. Зокрема, те, що є якась проблема, я вперше почув у п’ятницю наступного дня від заступника міського голови Олександра Паскаря. Але деталей він мені не озвучував. А йому у свою чергу повідомив начальник управління охорони здоров’я Ігор Незборецький. Чому заступник міського голови знає, а я не знаю, – це вже питання до адміністрації закладу. Також у п’ятницю, 30 вересня, у нас були урочистості до Дня вчителя, де я добрих десять хвилин спілкувався з виробничих питань з директором школи. І мені абсолютно не було про це нічого сказано. Управління освіти взагалі не володіло інформацією, що взагалі ненормально. Тільки у вівторок, четвертого жовтня, ми про це дізналися, почався розголос.
Втім, розповідає Сергій Мартинюк, після того, як управлінню стало відомо про цей інцидент, зв’язалися з директором школи Людвігою Цуркан.
- Директор сказала, що учень зі школи пішов нормально, а за те, що було між третьою годиною дня і першою ночі, коли дитині стало погано, школа не відповідає. Наскільки мені відомо, батьки забрали заяву з міліції після візиту до них директора. Взагалі там трішки неоднозначна ситуація, бо коли дитина вдарилася, вона отримала закриту черепну тріщину і стався маленький крововилив. Я так зрозумів, хлопчики одне одного підсаджували на підвіконня, втратили рівновагу і з розгону впали на плитку. Той, хто був внизу, вдарився головою об плитку, той, хто був зверху, впав на товариша. Тобто верхньому нічого, а на нижнього прийшовся весь удар. Тому воно все й тягнулося з другої години дня до першої години ночі, коли стан став критичним. Тобто візуально великих зрушень не було. Але медики кажуть – якби відразу викликали швидку, було би інакше. А так дитину мама відвела до поліклініки, лікар її подивився і поставив діагноз "удар" і "внутрішній крововилив". Нам спочатку у школі казали, що лікар встановив діагноз "отит". А потім ми почитали смс-повідомлення від мами хлопчика, то там слова "отит" взагалі немає... Тобто тут є якісь питання, мабуть, і до лікарів. Але це вже фахова комісія краще розбереться.
Як же повинен діяти шкільний персонал у схожих випадках згідно посадових інструкцій? За словами головного освітянина Чернівців, - в першу чергу викликати швидку допомогу та повідомляти батьків.
- Вже сталося те, що сталося. Але однозначно треба викликати швидку. Особливо коли стосується голови, - переконаний С. Мартинюк. - Бо ні медсестра, ні класовод, ні директор школи не можуть поставити правильний діагноз. Також потрібно відразу повідомляти батьків, щоби вони були в курсі. А ще повідомити в управління освіти, щоб і ми могли вжити заходів. Ніхто не застрахований від таких випадків, це ж діти. Просто працівникам школи треба оперативно на них реагувати.
Нагадаємо, у Чернівцях у школі №41
травмувався учень першого класу.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
10-10-2016, 15:11
0
2 638