Якщо рівень Дністра упаде ще на 7-10 см, то Хотин може залишитися без централізованого водопостачання. І ось сьогодні найгірший сценарій став гіркою реальністю: річка обміліла настільки, що водозабір для закачування "оголився", і брати воду для подачі в Хотин не було можливості.
Про це повідомляють "Хотинські вісті".
Міський голова Микола Гольовльов з іншими посадовцями терміново виїхали на місце. Шукали шляхи хоча б тимчасового вирішення проблеми, адже ситуація складна: садочки, школи, лікарня, жителі міста могли залишитися без води.
– На щастя, вдалося вирішити проблему хоча б на найближчі дні, – розповів "Хотинським вістям" Микола Головльов. – Вікно, через яке закачували воду в райцентр, розширили, можна сказати вкопали, щоб дістатися до води. Поки водопостачання відновлено, але що буде післязавтра – сказати важко. Можливо, доведеться відключати приватний сектор, де є криниці, щоб вистачало багатоповерхівкам, районній лікарні та міським дитячим садочкам.
Також очільник міста інформував про цю надзвичайну ситуацію керівництво району, області, радився з фахівцями, телефонував у різні столичні інстанції, щоб розвязати проблему, адже самотужки це місту зробити не вдасться.
"Зокрема, мав розмову з Ігорем Сиротою – начальником ПАТ "Укргідроенерго", яке курує усі гідроелектростанції України, з приводу вивчення можливості зменшення обсягів скидання води з Дністровського водосховища. Він повідомив, що наразі скидають 100 кубів за секунду, а менше неможливо, оскільки це суперечить міжнародним домовленостям, і тоді без води можуть залишитися Молдова та Одеса", – каже Микола Головльов. За його інформацією, у Молдові ситуація подібна – у Кишиневі також є загроза перебоїв з водопостачанням.
Водогосподарська ситуація на Дністровському водосховищі складна
Як повідомляється на сайті Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів, на Дністровському водосховищі протягом тривалого періоду спостерігалася складна гідрологічна ситуація з низькими припливними значеннями від 30 м3/с до 60 м3/с. Загалом, у серпні середній приплив води до Дністровського водосховища становив лише 23% від норми.
І надалі на Дністровському водосховищі спостерігається складна гідрологічна ситуація із стабільними припливними значеннями – 40 м3/с (середні багаторічні значення припливу води до Дністровського водосховища у цей період близько 190 м3/с).
Дністровське водосховище працює відповідно до протоколу міжвідомчої комісії від 30 серпня 2016 р. з витратами 100-110 м3/с.
Водогосподарська ситуація на Дністровському водосховищі станом на 3 жовтня цього року наступна:
рівень води ВБ – 114,67 м БС;
рівень води НБ – 69,50 м БС;
приплив води – 40 м3/с;
план скиду – 105 м3/с, про це інформують у Дністровсько-Прутському басейновому управлінні водних ресурсів.
В Укргідрометцентрі ж прогнозують дощі.
"Чекайте на опади, вони пройдуть протягом 2-3 днів, і рівень води трохи підніметься", – зазначив у розмові з Хотинським міським головою головний метеоролог країни Микола Кульбіда.
5-10-2016, 08:56
0
3 492