DataLife Engine > Новини Чернівців / топ новини / новини > Дністер так обмілів, що міста можуть залишитися без води

Дністер так обмілів, що міста можуть залишитися без води

Дністер так обмілів, що міста можуть залишитися без води

Якщо рівень Дністра упаде ще на 7-10 см, то Хотин може залишитися без централізованого водопостачання. І ось сьогодні найгірший сценарій став гіркою реальністю: річка обміліла настільки, що водозабір для закачування "оголився", і брати воду для подачі в Хотин не було можливості.

Про це повідомляють "Хотинські вісті".

Міський голова Микола Гольовльов з іншими посадовцями терміново виїхали на місце. Шукали шляхи хоча б тимчасового вирішення проблеми, адже ситуація складна: садочки, школи, лікарня, жителі міста могли залишитися без води.

– На щастя, вдалося вирішити проблему хоча б на найближчі дні, – розповів "Хотинським вістям" Микола Головльов. – Вікно, через яке закачували воду в райцентр, розширили, можна сказати вкопали, щоб дістатися до води. Поки водопостачання відновлено, але що буде післязавтра – сказати важко. Можливо, доведеться відключати приватний сектор, де є криниці, щоб вистачало багатоповерхівкам, районній лікарні та міським дитячим садочкам.

Також очільник міста інформував про цю надзвичайну ситуацію керівництво району, області, радився з фахівцями, телефонував у різні столичні інстанції, щоб розвязати проблему, адже самотужки це місту зробити не вдасться.

"Зокрема, мав розмову з Ігорем Сиротою – начальником ПАТ "Укргідроенерго", яке курує усі гідроелектростанції України, з приводу вивчення можливості зменшення обсягів скидання води з Дністровського водосховища. Він повідомив, що наразі скидають 100 кубів за секунду, а менше неможливо, оскільки це суперечить міжнародним домовленостям, і тоді без води можуть залишитися Молдова та Одеса", – каже Микола Головльов. За його інформацією, у Молдові ситуація подібна – у Кишиневі також є загроза перебоїв з водопостачанням.

Водогосподарська ситуація на Дністровському водосховищі складна

Як повідомляється на сайті Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів, на Дністровському водосховищі протягом тривалого періоду спостерігалася складна гідрологічна ситуація з низькими припливними значеннями від 30 м3/с до 60 м3/с. Загалом, у серпні середній приплив води до Дністровського водосховища становив лише 23% від норми.

І надалі на Дністровському водосховищі спостерігається складна гідрологічна ситуація із стабільними припливними значеннями – 40 м3/с (середні багаторічні значення припливу води до Дністровського водосховища у цей період близько 190 м3/с).

Дністровське водосховище працює відповідно до протоколу міжвідомчої комісії від 30 серпня 2016 р. з витратами 100-110 м3/с.

Водогосподарська ситуація на Дністровському водосховищі станом на 3 жовтня цього року наступна:

рівень води ВБ – 114,67 м БС;

рівень води НБ – 69,50 м БС;

приплив води – 40 м3/с;

план скиду – 105 м3/с, про це інформують у Дністровсько-Прутському басейновому управлінні водних ресурсів.

В Укргідрометцентрі ж прогнозують дощі.

"Чекайте на опади, вони пройдуть протягом 2-3 днів, і рівень води трохи підніметься", – зазначив у розмові з Хотинським міським головою головний метеоролог країни Микола Кульбіда.



Повернутися назад