Художник Олег Любківський презентує до Дня міста в Чернівцях проект "Мистецтво під відкритим небом".
Щоп’ятниці він представляє по одній своїй картині, що розповідає про місто, яке колись називалося Chernowitz. Ці експозиції-виставки відбуваються на площах, вулицях, у двориках.
Чернівчани змогли побачити вже три картини Олега Любківського.
Третя презентація відбулася минулої п’ятниці у дворику на вулиці Головній, 55. Колись власником цього будинку був відомий фабрикант Маркус Кіслінгер, який заснував у Чернівцях перший цегельний завод. Про це нагадує почорніла від бруду решітка з написом "KISLINGERHOF", де випали деякі букви. Щодня повз цю ковану браму проходить тисяч людей і не звертають увагу на давню вивіску.
– Але іноді трапляється, що речі самі дивляться на нас, якщо ми не дивимося на них. Так, очевидно, сталося і зі мною, – сказав під час виставки Олег Любківський. – Одного разу, проходячи повз цю решітку, я відчув, що вона ніби дивиться на мене і підказує, що час її малювати. Так виникла композиція майбутньої картини зі своїм глибинним змістом та підтекстами. Парадний під’їзд Кіслінгера був створений 2001 року і увійшов до циклу "Осінь минулого століття". Ця картина експонувалася в Україні та Європі.
Художник показав уламки цегли "Patrio", яку виготовляли на заводі Кіслінгера, та унікальне бронзове клеймо, яке набивало емблему. Він зобразив їх на своїй картині, яку також представив на "двориковій" виставці.
"Я відчув, що картина із написом на брамі потребує продовження. Тому зобразив ці елементи, штрихи минулих Чернівців, – пояснив пан Олег. – Цією роботою я замкнув тему Кіслінгера.
Свій цегельний завод Маркус Кіслінгер збудував на колишній Винній горі. Він був оснащений новітнім на той час оснащенням. На заводі виготовляли високоякісну цеглу, з якої була збудована резиденція митрополитів і більшість будинків у центральній частині міста. А ще тут робили черепицю та декоративне оздоблення для фасадів. Тепер кар’єр, де колись видобували глину для легендарної цегли, перетворився на засмічений котлован.
– Нині ми відкрили для себе ще одну історичну сторінку Чернівців. Мецената, промисловця, відомого фабриканта, який колись заснував фабрику для виробництва цегли. Він увіковічнив своє ім’я, тому що всі будинки у центральній частині міста збудовані з тієї цегли та черепиці, які продукувала колись його фірма, – запевнив друг художника Тарас Івасютин. – Своїми мистецькими творами Олег Любківський намагається відтворити ауру колишніх, австрійських Чернівців.
Наступної п’ятниці художник знову презентуватиме чернівчанам свою картину. Та поки і тему, і місце виставки тримає у таємниці. Бо ж мистецтво, каже, дуже забобонне.
Повноформатну виставку творів Олега Любківського "Місто, що колись називалося CZERNOWITZ" чернівчани та гості міста зможуть побачити на День міста 1-2 жовтня на вулиці Штерна.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
5-09-2016, 12:58
0
2 627