Десять із половиною тисяч першокласників пішли до школи цього року. Навчання, як обіцяють освітяни, буде легшим – спростили шкільну програму для початкової школи.
- Міністерством освіти прийнято рішення і розпочато роботу щодо розвантаження програм початкової школи, – розповідає Ірина ІСОПЕНКО, заступник директора департаменту освіти Чернівецької ОДА. – Всі 13 предметів початкової школи розвантажені на десять відсотків. Втім, основною метою цього розвантаження було забрати пострадянську термінологію, систему виховання і навчання. Ми маємо відійти від зазубрювання до втілення відповідних знань на практиці.
Так, за новою программою першокласники оцінок не отримуватимуть, а в другому класі оцінювання можливе лише тоді, якщо вважають за потрібне вчителі навчального закладу.
– Першачків, як і раніше, заохочуватимуть до навчання не оцінками, а добрим словом, як-от: "молодець", "добре", "старайся й надалі", – каже Ірина Ісопенко. – У другому класі оцінки можуть ставити, а можуть і не ставити. Це вирішує педагогічна рада навчального закладу.
За словами І. Ісопенко, оцінки дітей заборонили озвучувати на зборах та між учнями в класі, а оцінюватимуть, у першу чергу, грамотність дитини, а не каліграфію і ведення зошита, хоча почерк має бути розбірливим.
– Запроваджується експеримент писання простим олівцем, – заважує Ісопенко. – Очікується, що завдяки цьому дитина зможе розслабитися і не переживати через помилку (її можна легко виправити, стерши олівець), а акцентувати свою увагу на навчанні.
Крім того, для першокласників скасували домашні завдання, а учні інших класів початкової школи не отримуватимуть домашні завдання на вихідні й канікули.
– Основне завдання – не перевантажити учня навчанням, не відбивати в дитини бажання вчитися, – зазначає Ірина Ісопенко.
Більше свободи отримали й учителі. Тепер вони самі вирішуватимуть, скільки годин потрібно виділяти для вивчення тієї чи іншої теми.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
1-09-2016, 12:29
0
2 222